Celje uradno predstavilo novo okrepitev med vratnicama: V sezoni 2026/27 bo dres aktualnih državnih prvakov nosil Žiga Frelih
Vir fotografije: NK Celje
Dvomov, ki so se dokončno razblinili že na pripravljalni tekmi proti Shkendiji v Skalni kleti, ni več. Vodstvo NK Celje je danes tudi uradno potrdilo prihod Žige Freliha, s čimer se je uresničilo to, kar smo na našem portalu kot prvi ekskluzivno razkrili že pred dnevi. Nekdanji čuvaj mreže ljubljanske Olimpije se po epizodi na Slovaškem, kjer je nazadnje branil barve Spartaka iz Trnave, vrača na slovenska igrišča – tokrat v dresu aktualnih državnih prvakov.
28-letni vratar bo v knežjem mestu zaostril konkurenco med vratnicama, potem ko je na zadnji pripravljalni preizkušnji v drugem polčasu že zamenjal Žana Luka Lebana in okusil utrip celjskega kolektiva.
Frelih ob prihodu v Celje: “Vesel in ponosen, da sem postal del te zgodbe”
Ob uradni predstavitvi in podpisu pogodbe z grofi Frelih za klubsko spletno stran ni skrival zadovoljstva ob vrnitvi v domovino in prihodu v klub z najvišjimi možnimi ambicijami.
“Ko sem po enajstih letih znova zakorakal v klubske prostore, sem takoj začutil, da si Celje zdaj in Celje, za katerega sem podpisal prvo profesionalno pogodbo, sploh nista podobna. Klub je ogromno napredoval, ne le v športnem smislu, temveč tudi v organizacijskem. Vesel sem, da se vračam tja, kjer se je zame v profesionalnem smislu vse skupaj začelo,” je uvodoma dejal Frelih in v nadaljevanju razkril, da je pomembno vlogo pri njegovem prihodu odigral prav novi strateg kluba.
“Kot je bila nedokončana zgodba med mano in Celjem, je bila nedokončana zgodba tudi med mano in trenerjem Campelosom. Z Vitorjem sva v Chavesu sodelovala kratek čas, a se razšla na zelo lep in človeški način, ves ta čas pa ostala v stikih. Ko se mu je ponudila priložnost za prevzem kluba, me je kontaktiral. Kot mi je na Portugalskem pomagal on, sem jaz njemu ob prihodu v Slovenijo. Ponosen sem, da sem lahko postal del takšnega kluba, ki je v tem trenutku najbolj organiziran v Sloveniji,” je dodal 28-letnik.
Preberi več
Novi vratar slovenskih prvakov poudarja, da je klub iz knežjega mesta prerasel domače okvirje in postal izjemno privlačna destinacija: “Vračam se bogatejši za mednarodne izkušnje. V tem času je Celje tako napredovalo, da slovenski nogometaši v tujih ligah prestopa v Celje ne vidijo več kot korak nazaj za dva naprej, ampak je Celje postalo korak naprej v karieri. Vsi vedo, da je zdaj standard v tem klubu postal naslov prvaka in Evropa. Prepričan sem, da nas čakajo velike stvari in da imamo kvaliteto, da slej kot prej izpolnimo vse cilje, ki si jih je klub zastavil.”
Frelih se bo tako z novimi soigralci pod vodstvom portugalskega stratega Vitorja Campelosa hitro podal v lov na evropske sanje, obenem pa grofe čakajo tudi zahtevni domači prvenstveni izzivi ter neizprosen boj za ubranitev naslova državnega prvaka. (vm)

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



