Žiga Frelih je že stopil v gol Celja in slovenskemu prvaku pomagal do zmage: Shkendija iz Severne Makedonije padla po golu 19-letnika
Foto: Nikola Mitić / Sportida
Prvič po osvojenem naslovu državnega prvaka je na igrišče stopilo Celje. Štajerci so odprli vrata Skalne kleti, svojega nekdanjega doma, kjer so pozdravili Shkendijo iz Severne Makedonije. Precej izenačena tekma se je končala z zmago celjskega kolektiva. Varovanci portugalskega strokovnjaka Vitorja Campelosa so slavili z 1:0.
Preberi več
Mož odločitve je bil Dejan Suhovršnik, komaj 19-letni član Celja, ki je nedolgo tega podpisal novo profesionalno pogodbo s klubom iz mesta ob Savinji. Mladenič je edini gol na obračunu dosegel v 80. minuti, ko ga je v ogenj z odlično globinsko podajo za zadnji tekmečevo linijo poslal izkušeni Mario Kvesić. Najstnik je rutinirano zadel za 1:0, kar je bil tudi končni rezultat obračuna.
Štajerci so tokrat zamolčali, kdo vse je zaigral na obračunu, klub je zapisal le, da je priložnost dobilo 22 nogometašev. No, eden le-teh je bil tudi Žiga Frelih. Da bo nekdanji vratar Olimpije kariero nadaljeval v Celju, smo pred dnevi razkrili kot prvi. Zdaj dvomov očitno ni več. Žiga Frelih, ki je nazadnje igral na Slovaškem za Spartak, si je že nadel dres slovenskega prvaka, potem ko je v golu zamenjal Žana Luka Lebana.

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



