Po Beharju Feti sledi naslednja velika Zahovićeva misija: Pred vrati Maribora se je znašel reprezentant, ki ima 25 nastopov v ligi prvakov
Foto: Blaž Weindorfer & Nik Moder (Sportida)
V Ljudskem vrtu po prihodu Beharja Fete ne počivajo. Športni direktor Zlatko Zahović se je takoj lotil naslednje misije — in tokrat jo je, kot poroča Sportklub, že skorajda pripeljal do končnega cilja. Miha Blažič, izkušeni osrednji branilec in slovenski reprezentant, je po navedbah omenjenega vira namreč zelo blizu podpisa pogodbe z Mariborom. Do uradne potrditve in dokončnega dogovora naj bi manjkale zgolj še zadnje podrobnosti.

Izkušenost v obrambi Maribora, ki je še kako potrebna
Blažičev prihod v štajersko prestolnico bi bil izjemno zanimiv — ne le zaradi nesporne kakovosti v obrambni vrsti, ampak tudi zaradi velike vrnitve na domača igrišča. Koprčan, ki je svojo prepoznavnost v slovenskem prostoru najprej gradil pri propadlih Domžalah, je domovino zapustil leta 2017. Zdaj, po skoraj desetih letih uspešnega dokazovanja v tujini, pa se očitno vrača domov, kjer bo s svojimi bogatimi izkušnjami poveljeval mariborski obrambi.
Preberi več
Izkušeni branilec ima za sabo izjemno pestro mednarodno kariero. Nazadnje se je mudil v Združenih arabskih emiratih pri klubu Ittihad Kalba, pred tem pa je nosil drese poljskega Lecha iz Poznana, francoskega Angersa in madžarskega Ferencvarosa. Pri naših severovzhodnih sosedih je pustil neizbrisan pečat, saj je v Budimpešti preživel kar pet let in se veselil štirih naslovov državnega prvaka.
Blažič pa je ogromno kilometrino nabral tudi na najvišji ravni; v ligi prvakov je zbral 25 nastopov (enkrat se je vpisal tudi med strelce), za slovensko člansko pa je odigral 32 tekem in bil med drugim del zgodovinske zasedbe na nepozabnem Euru 2024 v Nemčiji. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



