Svit Sešlar se zaveda, da bo pred Celjem zahtevna sezona: “Pričakujemo močnejši Maribor, močnejšo Olimpijo, tudi ostali bodo zraven”
Foto: Luka Vovk / Sportida
Pri Celju so začeli priprave na sezono 2026/27, v kateri bodo branili naslov državnega prvaka. Eden ključnih mož pri lanskem uspehu Svit Sešlar se zaveda, da grofe čaka še zahtevnejša naloga kot pred letom dni. Triindvajsetletni vezist, ki je bil v drugem delu minule sezone eden najpomembnejših členov moštva Vitorja Campelosa, poudarja, da pretekli uspehi ne pomenijo ničesar, če jih ekipa ne bo znala potrditi tudi v prihodnje: “V nogometu se vsako sezono stvari začenjajo znova. Poskušali bomo še nadgraditi, kar smo dosegli v lanski sezoni, saj se dobre stvari, če jih ne ponavljaš, hitro pozabijo.”
Sešlar: “Povezati se z novimi in ujeti s starimi”
Po krajšem poletnem premoru je vesel vrnitve na igrišče in ponovnega dela z ekipo: “Vesel sem, da sem nazaj z ekipo, da se po zasluženem odmoru spet vidimo. Individualni program in treningi z ekipo, ko dejansko igraš nogomet, sta dve povsem različni stvari.” Pred Celjani je približno mesec dni priprav, v katerem bodo morali v moštvo vključiti tudi nove obraze: “Imamo dovolj časa, da se povežemo z novimi obrazi, s starimi pa znova ujamemo ritem, ki smo ga imeli v lanski sezoni, ko smo bili izjemno uspešni.”
Preberi več
Sešlar se ob tem zaveda, da bodo letos vsi tekmeci še dodatno motivirani proti aktualnim prvakom: “Vsi vedo, da je lažje postati prvak kot naslov braniti, sploh ker pričakujemo v letošnji sezoni močnejši Maribor, močnejšo Olimpijo, ostali del lige bo znova nevaren.”
Sešlar, ki je v minuli sezoni navduševal z zadetki in asistencami, bo tudi letos eden osrednjih adutov celjske zasedbe. Njegove besede pa jasno kažejo, da se v knežjem mestu dobro zavedajo, kako težko je ostati na vrhu slovenskega nogometa…(ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



