Dogovor je sklenjen, Kristjan Bendra prihaja v Ljubljano: Olimpiji ne bo treba plačati odškodnine, Sturm si je zagotovil odstotke
Foto: Vid Ponikvar / Sportida & SK Sturm
Olimpija bo v torek za zaprtimi vrati odigrala prvo tekmo pod vodstvom novega trenerja Miša Brečka. Nasprotnik bo albanski klub KF Vllaznia, da bo Zasavec preizkusil tudi tri novince, ni dvoma. Bo pa ob tem zanimivo videti, ali bo na tekmi tudi Kristjan Bendra – vsaj med gledalci, če že ne v kadru. Mladenič namreč po naših informacijah prihaja v Ljubljano in bo verjetno že danes opravil zdravniški pregled ter podpisal pogodbo z zmaji.
Preberi več
Kristjan Bendra se v Stožice seli po dogovoru med Olimpijo in Sturmom, po katerem Ljubljančanom zanj ne bo treba plačati odškodnine. Avstrijci so privolili v to, da Kristjan Bendra v Slovenijo odide kot neke vrste prost nogometaš, so pa ob tem izposlovali odstotke ob naslednjem prestopu bočnega branilca.
Šele 20-letni Kristjan Bendra je večji del svoje nogometne kariere preživel v Avstriji. Tja je z družino odšel že dokaj zgodaj v svojem življenju, po kaljenju v pogonu Red Bulla iz Salzburga pa je lani odšel v Gradec k Sturmu. Pri slednjem je začel igrati v članskem nogometu, zdaj pa sledi vrnitev v rodno domovino. Pogodba bo, kot rečeno, podpisana v kratkem. (lb)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



