Kristjan Bendra tudi uradno postal nogometaš Olimpije: 20-letnik si je po dolgoletnem obdobju v Avstriji nadel dres zmajev
Vir fotografije: Planetnogomet.si & NK Olimpija Ljubljana
Kar smo na našem portalu že poročali, je danes dobilo uradni epilog. Novi član Olimpije je postal 20-letni desni bočni branilec Kristjan Bendra, ki se v slovensko prestolnico seli iz graškega Sturma.
Ljubljančani so z Avstrijci sklenili izjemno ugoden dogovor, saj jim za mladega nogometaša ne bo treba plačati odškodnine. Nekdanji avstrijski prvaki so v zameno za prestop brez finančnega nadomestila izposlovali le določene odstotke ob morebitni naslednji prodaji obetavnega branilca.
Z vrnitvijo v domovino bo redni član slovenske reprezentance do 21 let, ki jo pod vodstvom selektorja Andreja Razdrha čaka nadaljevanje reprezentančnih izzivov, dobil pravo priložnost za dokončen preboj na prvoligaški ravni članskega nogometa.
“Zelo sem vesel in ponosen, da sem postal član Olimpije. Gre za klub z visokimi cilji in veliko navijaško podporo, zato je bila odločitev za prihod v Ljubljano enostavna. Komaj čakam, da se pridružim ekipi in začnem z delom. Verjamem, da lahko s svojimi predstavami prispevam k uspehom kluba. Veselim se tudi sodelovanja z glavnim trenerjem, ki ga dobro poznam iz mlajših reprezentančnih selekcij,” je ob uradni predstavitvi dejal Kristjan Bendra. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



