Kazen po polomu na svetovnem prvenstvu 2026: Urugvajska zveza odpovedala čarterski let, zvezdniki domov z rednimi linijami
Foto: DALL-E
Zelo slab nastop urugvajske reprezentance na svetovnem prvenstvu 2026 je zdaj dobil ne ravno vsakdanje nadaljevanje v odmevni potezi tamkajšnje nogometne zveze. Potem ko so dvakratni svetovni prvaki po porazu s Španijo (0:1) tekmovanje končali že v skupinskem delu, za evropskimi prvaki in celo Zelenortskimi otoki, prehiteli pa so le Savdsko Arabijo in ostali brez izločilnih bojev, je Nogometna zveza Urugvaja (AUF) sprejela odločitev, ki je v domovini sprožila precej odzivov.
Kot poroča urugvajska televizijska hiša Tenfield, je zveza odpovedala vnaprej rezervirani čarterski let iz reprezentančne baze v Mehiki v Montevideo. Igralci se bodo morali po koncu prvenstva domov oziroma na dopust odpraviti z rednimi komercialnimi leti.
Preberi več
Urugvaj je pred začetkom svetovnega prvenstva ob Španiji veljal za izrazitega favorita skupine, zato je izpad že po skupinskem delu veliko razočaranje. Južnoameriška zasedba ni dosegla niti ene zmage, s tem pa se je zaključilo tudi obdobje selektorja Marcela Bielse, ki je že potrdil svoje slovo.
Njegov mandat so zaznamovala tudi notranja nesoglasja v reprezentanci. Zaradi zaostrenih odnosov s selektorjem je reprezentančno kariero predčasno sklenil tudi dolgoletni kapetan Luis Suarez. Za Urugvaj je to že drugo zaporedno svetovno prvenstvo, na katerem se je poslovil po skupinskem delu. Leta 2018 je reprezentanca še igrala v četrtfinalu, zadnja dva mundiala pa sta pomenila občuten rezultatski korak nazaj.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



