Davit Kobouri postal prvi Gruzijec v dresu Olimpije: “Na cilje nikoli nisem gledal kot na pritisk, temveč kot na privilegij”
Vir fotografije: NK Olimpija Ljubljana
Dvomov ni več, Davit Kobouri je novi član Olimpije in sploh prvi Gruzijec v zeleno-belem dresu. 28-letni branilec je doslej na Madžarskem igral za Ujpest, v Stožicah, kamor je prišel kot prost nogometaš, pa je podpisal 1-letno pogodbo z možnostjo podaljšanja, so sporočili iz uprave kluba Prve lige Telemach.
“Osrednji branilec je svojo nogometno pot začel v rodni Gruziji pri Dinamu iz Tbilisija. V članski konkurenci je hitro postal pomemben člen moštva ter z Dinamom osvojil štiri naslove državnega prvaka in dve superpokalni lovoriki. Redno je nastopal v kvalifikacijah za ligo prvakov, ligo Europa in konferenčno ligo. Nekdanji mladi reprezentant Gruzije se je po številnih uspešnih sezonah in kar 200 nastopih v dresu Dinama Tbilisi nato preselil na Madžarsko, kjer je okrepil Ujpest ter zbral 40 uradnih nastopov,” so novinca v svojih vrstah predstavili Ljubljančani.
Davit Kobouri je za klubsko spletno stran dodal: “Zelo sem zadovoljen in motiviran, da prihajam v Ljubljano. S klubom imamo enake cilje in ambicije. Želim se boriti za vrh lestvice ter osvajati lovorike. Dal bom vse od sebe, da bom pomagal ekipi in klubu uresničiti vse zastavljene cilje. Na cilje nikoli nisem gledal kot na pritisk, temveč kot na privilegij. Veselim se začetka treningov, spoznavanja soigralcev in seveda prve domače tekme, ko bom spoznal tudi navijače.”

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



