Hrvaški državni prvak je bil prevelik zalogaj za Radomlje: Dinamu do prepričljive zmage pomagala tudi Miha Zajc in Sven Šunta
Vir fotografije: NK Radomlje
Poletne priprave so v Sloveniji v polnem teku, vse več in več bo tudi prijateljskih tekem. Svojo prvo so odigrale Radomlje, ki so se na svojem domačem stadionu pomerile z Dinamom. Velikan iz Zagreba, tudi novopečeni državni prvak Hrvaške, je bil premočan tekmec. Mlinarji so prepričljivo izgubili, Dinamo je po zadetkih Dion Drena Belja, Gabriela Vidovića in Lukasa Kačavende slavil s 3:0.
Zmaga Dinama je bila več kot zaslužena. Modri so dominirali in imeli še kar nekaj zelo zrelih priložnosti. Domača vratarja Samo Pridgar in Jakob Kobal sta z nekaj dobrimi obrambami preprečila še višjo razliko v korist gostov.
Preberi več
Radomlje so v prvem polčasu igrale v naslednji postavi: Pridgar (28. Kobal), Sadiq (nogometaš na preizkušnji), Klampfer, Paić, Graonić, Pogačar, Gnjatić, Kušić (42. Mazreku), Jelen, Divine, Pelko. V drugem polčasu so igrali: Kobal (60. Bartulić; nogometaš na preizkušnji), Dvoršak, Anželj, Buvač, Marinič, Kantužer, Zabukovnik, Mazreku, Puc (70. Andrejčak), Chino, Mežnar.
Pri Dinamu sta igrala Miha Zajc in Sven Šunta, po več kot treh letih pa si je dres zagrebškega kluba spet nadel tudi Mislav Oršić, nekdanji nogometaš Celja, ki se je nedolgo tega domov vrnil po igranju na Cipru.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



