Ostala v 3. SNL vzhod, a zamenjala sredino: Nekdanja upa Beltincev iz Ljutomera prestopila k novopečenemu tretjeligašu
Vir fotografije: NK Ljutomer
Čeprav se poletni prestopni rok v Sloveniji uradno odpre šele 1. julija, je na nogometni ravnici že zelo živahno. Klubi pospešeno sestavljajo kadre za novo sezono, med najbolj dejavne pa trenutno sodijo Odranci, ki se po napredovanju v 3. SNL pripravljajo na zahtevnejše izzive.
Rajh in Slokan iz Ljutomera v Odrance
Modro-beli, ki se lahko pohvalijo z dvema zaporednima naslovoma v Pomurski nogometni ligi in so si letos prek kvalifikacij priigrali vrnitev med tretjeligaše, želijo okrepiti zasedbo z igralci, ki že premorejo izkušnje na višji ravni. Če gre verjeti informacijam z ravnice, so dve pomembni okrepitvi našli kar pri novem ligaškem tekmecu. Odranci naj bi se dogovorili za prihod Jana Rajha in Nejca Slokana, ki sta v minuli sezoni nosila dres Ljutomera. Oba nogometaša sta pred leti nastopala tudi za Beltince Klima Tratnjek, kjer sta si nabrala tudi nekaj izkušenj v drugoligaški konkurenci.
Preberi več
V Ljutomeru sta bila v zadnji sezoni med nosilci igre in pomembna člena moštva, zato njun odhod predstavlja občutno izgubo za Prleke. Na drugi strani pa bodo v Odrancih z njunim prihodom dobili precej dodatne kakovosti, izkušenj in širine v kadru. Medtem pa nekdanjega odličnega branilca Denisa Kramarja, ki vodi Ljutomer, čaka zahtevna naloga. Pred začetkom priprav bo moral poiskati ustrezni zamenjavi za nogometaša, ki sta v zadnjih sezonah igrala pomembno vlogo v prleški zasedbi.
Če bo prestop tudi uradno potrjen, bosta Rajh in Slokan med prvimi okrepitvami Odrancev v tretjeligaški sezoni 2026/27, v kateri želijo novopečeni tretjeligaši dokazati, da njihov vzpon nikakor ni naključje. (ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



