Po dveh zaporednih posojah Denis Pintol spet v Ljubljani: Pri Olimpiji bo dobil tako mesto v garderobi kot tudi novo pogodbo
Foto: Nikola Mitić / Sportida
Denis Pintol je eden tistih nogometašev, ki na treningih Olimpije pod žgočim ljubljanskim soncem vpijajo znanje, ki jim ga predaja nov strokovni štab pod vodstvom glavnega trenerja Miša Brečka. 26-letni vratar se je v Ljubljano vrnil po dveh zaporednih posojah. Najprej je odpel k Primorju, nato na Hrvaško k Vukovarju. Oba kluba sta – zanimivo – v tej sezoni izpadla, Denis Pintol pa je kljub temu dobil, kar je želel. Redno je igral, pridno nabiral minute in v obeh klubih imel status, ki si ga je tudi želel, ko se je začasno poslovil od Olimpije.
Preberi več
Ob tem se zdaj seveda poraja ključno vprašanje: kje bo v naslednji sezoni igral Denis Pintol? Primorec se trenutno, kot rečeno, poti v opremi Olimpije in očitno bo slednjo nosil še kar nekaj časa. Čeprav imajo zmaji trenutno v golu praktično nedotakljivega Matevža Vidovška, bo Denis Pintol po naših informacijah ostal v Stožicah. Kakopak ob zavedanju, da bo moral potrpežljivo čakati na priložnost ob reprezentantu Slovenije, obenem pa dobro pripravljen na trenutek, ko bo slednji odšel drugam. Možnosti za to niso majhne, pravijo dobro obveščeni viri.
Ob vsem naštetem ni nepomembno, da ima nekdanji vratar Gorice, Brd in novomeške Krke pogodbo z Olimpijo podpisano le še do konca koledarskega leta. To pomeni, da bi se lahko že zdaj brez kakršnikoli omejitev pogovarjal z drugimi klubi za brezplačen prestop v zimskem prestopnem roku. No, toda do slednjega očitno ne bo prišlo. Kot smo izvedeli, želi Olimpija s Pintolom podpisati novo pogodbo. Ta naj bi bila bolj kot ne že pripravljena in če bo kmalu sledilo uradno podaljšanje, to ne bi smelo biti preveliko presenečenje… (lb)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



