Nekdanji prvoligaš Zavrč dokončno v rokah Italijanov: Kluba niso prodali zaradi denarja, marveč zaradi pomanjkanja delovne sile!
Foto: Vid Ponikvar / Sportida
Zavrč je uradno zakorakal v novo ero. Lahko le upamo, da uspešno ero… Čeprav obeti glede na vse dosegljive informacije niso ravno najbolj obetavni. Nekdanjega slovenskega prvoligaša sta prevzela Francesco Guardascione in Daniel Guardascione iz Italije. Slednja sta v Sloveniji nase najprej opozorila ob neuspešnem prevzemu Domžal, po naših informacijah imajo vse prej kot pozitivne izkušnje z njima tudi nekateri drugi klubi pri nas.
Kakorkoli, zdaj sta Guardascioneja le dobila, kar sta dolgo iskala, pri Zavrču, ki nastopa v 3. SNL, pa so – zanimivo – razkrili, da kluba niso prepustili tujcem zaradi denarja, marveč zaradi … pomanjkanja delovne sile!
Preberi več
V Zavrču vse slonelo na enem, dveh ljudeh
“Osnovni problem niso bile finance, te smo imeli v NK Zavrč urejene in smo poslovali pozitivno. Glavni problem je bil v pomanjkanju ljudi, ki bi se želeli ukvarjati z nogometom in delati v klubu. Vso organizacijsko delo v klubu in na stadionu – ta je prevelik za naše sedanje potrebe, vključuje pa tudi pomožna igrišča – je slonelo na enem ali dveh ljudeh, le občasno je pri določenih delih pomagalo več ljudi. To je glavni razlog, da nismo več videli druge poti, kot da upravljanje kluba predamo nekomu drugemu in da ta vleče voz NK Zavrč naprej. To se je zgodilo na izredni volilni skupščini društva, kjer je bil ta prenos speljan po vseh predpisih,” je za Štajerski tednik pojasnil dosedanji predsednik Zavrča Sandi Petrovič.
Kakšne namene imata Italijana z Zavrčem, za katerega je svoj čas igral celo Albert Riera, bo verjetno znano že v kratkem. Ali klub vstopa v boljše čase, bo vsekakor zanimivo videti, nihče pa si – jasno – ne želi, da bi bili priča novi žalostinki na slovenskem nogometnem odru. V zadnjem času jih je bilo vse preveč.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



