Mariano Ahouangbo zaključuje svojo (klavrno) pustolovščino v Ljubljani: Olimpija bo predčasno prekinila sodelovanje z Afričanom
Foto: Vid Ponikvar / Sportida
Medtem ko je bil Peter Agba veliki zadetek v polno za Olimpijo, njegov afriški kolega s sredine igrišča Mariano Ahouangbo sodi v neko drugo rubriko. Rubriko nogometašev, ki niso uspeli upravičiti (precej visokih) pričakovanj. No, Mariano Ahouangbo dejansko sploh ni dobil veliko priložnosti za igro. Nastopil je le enkrat! Dejansko je nemogoče soditi o tem, ali je dovolj dober za zmaje ali ne… Nekaj pa ne glede na vse drži kot pribito: nogometaš iz Benina je po naših informacijah že zaključil svojo zgodbo v Ljubljani.
Če ne bo prišlo do popolnega preobrata, ki ga roko na srce ne gre pričakovati, se bo 23-letni defenzivni vezist v kratkem poslovil od zeleno-belih. S slednjimi ima že res pogodbo podpisano vse do začetka leta 2029, toda pogovori o predčasni prekinitvi so v polnem teku, končno dogovor pa relativno blizu. Mariano Ahouangbo bo klub zapustil kot prost nogometaš.
Preberi več
3-kratni reprezentant Benina je za Olimpijo podpisal lani poleti, po polletnem čakanju na pravo priložnost pa v zimskem prestopnem roku kot posojen odšel v Armenijo. Tam si je nadel dres Gandzasarja, pri katerem je zbral 9 nastopov. Med strelce se je vpisal 1-krat, v statistiko je dodal tudi 1 podajo. Posoje bo konec čez tri dni, nato gre pričakovati tudi sporočilo o prekinitvi sodelovanja z Olimpijo.
Mariano Ahouangbo je pred prihodom v slovensko prestolnico igral v Tuniziji, kjer je bil član kluba AS Soliman. V dresu slednjega je bil precej bolj aktiven kot pri Olimpiji, zbral je 51 tekem, 3 zadetke in 2 podaji. (lb)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet
Novice
#marianoahouangbo
Novice



