V Lendavi piha močan veter sprememb, ki pa očitno ne bo vplival na najboljšega: Amadej Maroša skoraj zagotovo ostaja v dresu Nafte
Foto: Blaž Weindorfer / Sportida
Prišla je Prva liga Telemach, odšel je Jozsef Bozsik. Vrnil se je ZTE, odšlo pa bo kar nekaj nogometašev, ki so Nafti priigrali vrnitev med slovensko nogometno elito. Razlogov je več. Novi (stari) partner iz Zalaegerzsega želi v Prekmurje poslati (kar) nekaj svojih nogometašev, prav tako bo uprava kluba nekoliko zategnila pas in zmanjšala proračun za plače nogometašev. Če so torej številni posamezniki pričakovali povišico, so se ušteli, namesto tega bodo srečo morali iskati drugje. A slednje verjetno ne velja za najboljšega. Amadej Maroša je blizu oziroma trenutni najbližje temu, da ostane v Lendavi.
Preberi več
Odločitev ni presenetljiva. Nekdanji golgeter Mure je pogodbeno na Nafto vezan še do leta 2027. S prebojem iz 2. SNL bi moral biti po pogodbi deležen povišice, čeprav so v Lendavi bolj naklonjeni ideji o nižji in ne višji plači. A pogodba je pogodba in novopečeni slovenski prvoligaš jo bo seveda moral spoštovati. Izkušeni nogometaš medtem ne čuti pretirane želje po menjavi okolja. Igra praktično doma, pogodba ni slaba, Prva liga Telemach pa je tako ali tako izziv po meri. In odlična izložba, v kateri se da hitro opozoriti tudi tuje klube…
32-letni Amadej Maroša se je k Nafti preselil lani iz Mure, pred tem je igral tudi za Beltince, se dokazoval v Avstriji, na Cipru nosil dres AEL-a iz Limasola in bil na Poljskem član Gornika. V modrem dresu lendavskega kluba je v pravkar končani sezoni dosegel 21 golov na 34 tekmah, z 20 zadetki je bil tudi drugi najboljši strelec 2. SNL. Večkrat je v polno meril le Murat Bajraj, zdaj že nekdanji član Beltincev, ki je pred kratkim podpisal za Aluminij. (lb)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



