Zle slutnje so se uresničile: Prestop Xandeja v Olimpijo se je spremenil v nočno moro, Brazilec si je poškodoval Ahilovo tetivo in že opravil operacijo
Vir fotografije: NK Olimpija Ljubljana & Nikola Mitić / Sportida
Ko je Xande že v prvem polčasu uvodne pripravljalne tekme proti albanski Vllaznii predčasno zapustil igrišče, so bile napovedi v taboru ljubljanske Olimpije izjemno skrb vzbujajoče. Danes je prišla še uradna potrditev črnega scenarija, ki si ga nihče ni želel — zdravniški pregledi so pokazali, da si je brazilski krilni napadalec strgal Ahilovo tetivo. Iz kluba so pravkar sporočili, da je etindvajsetletnik danes že uspešno prestal operativni poseg, zdaj pa je pred njim dolgotrajna in zahtevna rehabilitacija.
Za nogometaša, ki je v Stožice prišel kot ena prvih poletnih okrepitev pod vodstvom trenerja Miša Brečka, je to izjemno grenak uvod v novo poglavje v karieri. Xande je v Ljubljano prispel po dobri sezoni v bolgarskem Spartaku iz Varne, kjer je na 39 nastopih dosegel 5 golov in prispeval 6 asistenc. Namesto da bi z zmaji pilil formo za uvodne prvenstvene preizkušnje, bo moral izpustiti velik del prihodnje sezone.
Preberi več
Ob tej izjemno neprijetni novici so se odzvali tudi v vodstvu kluba. Športni direktor Necat Aygün je ob tem poudaril, da bo klub novincu nudil vso podporo: “Začetek njegove zgodbe v Ljubljani se žal ni razpletel po naših željah, vendar trdno verjamemo, da bo Xande s svojo pozitivno energijo in borbenostjo to oviro uspešno premagal. Klub mu bo v času dolgotrajnega okrevanja trdno stal ob strani ter mu zagotovil vse potrebne pogoje za čim uspešnejšo in varno vrnitev na zelenice.” (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



