Olimpija naložbo za prihodnost našla v Novi Gorici: Mladinski reprezentant Slovenije Tien Goga v Stožicah podpisal 4-letno pogodbo
Vir fotografije: NK Olimpija Ljubljana
Pri Olimpiji nadaljujejo z vlaganjem v mlade in perspektivne nogometaše. Zmaji so uradno potrdili prihod 18-letnega Tiena Goge, ki v Ljubljano prihaja iz Gorice in je z zeleno-belimi podpisal štiriletno pogodbo. Slovenski reprezentant do 18 let velja za enega najbolj obetavnih nogometašev svoje generacije na Primorskem. Po letih razvoja v novogoriškem klubu bo zdaj svojo kariero nadaljeval v zeleno-belem dresu.
Goga: “Zelo hitro smo našli skupni jezik”
“To je velik trenutek zame in mojo družino, da sem postal del kluba, kot je Olimpija. Zelo hitro smo našli skupni jezik in se dogovorili za sodelovanje. Res sem vesel, da bom v prihodnje igral v zeleno-belem dresu. Obenem bi se rad zahvalil ND Gorica, kjer sem preživel vsa leta svojega razvoja. Sedaj sem osredotočen na novo zgodbo in izredno hvaležen za izkazano zaupanje vodstva kluba,” je ob podpisu pogodbe dejal Goga.
Preberi več
Napadalno usmerjeni vezist je svojo nogometno pot v celoti gradil v Novi Gorici. Po uspešnih predstavah v mlajših selekcijah je v minuli sezoni vse bolj opozarjal nase tudi v članski konkurenci. V dresu Gorice je v sezoni 2025/26 v 2. SNL zbral 26 nastopov, ob tem pa pridobil dragocene izkušnje na članskem nivoju. Prav njegove predstave v drugoligaški konkurenci so bile eden ključnih razlogov, da je pritegnil pozornost Olimpije.
V Stožicah verjamejo, da bi lahko Goga v prihodnjih letih predstavljal pomemben del klubske prihodnosti, zato so ga nase vezali s štiriletno pogodbo. Mladi Primorec bo pri Olimpiji nastopal s številko 71, moštvu pa se bo skupaj s Kristjanom Bendro pridružil že na naslednjem treningu.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



