Selektor Gane po domnevno nedosojeni 11-metrovki bruhal ogenj: “VAR je šel na kavo! Tudi jaz bi kdaj šel, ampak to je bila…” (VIDEO)
Vir fotografije: X (posnetek zaslona) & Nogometna zveza Gane
Remi brez golov med Anglijo in Gano (0:0) je na papirju pomenil pošteno delitev točk, a selektor Gane Carlos Queiroz se je po tekmi znašel pred novinarji z eno samo temo na mizi — sodnikovimi odločitvami. Njegov najostrejši napad je bil namenjen VAR-u, ki po njegovem mnenju ni opravil svojega dela ob dveh spornih trenutkih.
V 78. minuti je Ezri Konsa s grobim startom zaustavil Princia Aduja, ki je bil sam pred vrati — a sodnik Said Martinez ni pokazal na belo točko in VAR ni posredoval.
Did Ghana deserve a penalty for this?🤔
❌ Ezri Konsa clearly connects with the Ghanaian players knee prior to bringing him down
Looks a penalty to me pic.twitter.com/9vBWUuGeaQ
— Lea (@Lea_EFC) June 24, 2026
Preberi več
“Ne vem, ali VAR na tem mundialu sploh še deluje. Imam resne dvome, ker so Gani odvzeli jasno enajstmetrovko,” je za novinarje dejal 73-letni Queiroz in dodal tudi dozo sarkazma: “VAR je šel na kavo. Razumem ga, kdaj pa kdaj bi tudi sam šel, ampak to je bila jasna enajstmetrovka, rdeči karton. Vi, ki ste gledali tekmo — imate vi dvome o tem?”
Poleg VAR-a je selektor razkril tudi spor z Judom Bellinghamom ob polčasu, potem ko je angleški vezist nevarno startal na Jerroma Opokuja. “Moja namera je bila, da se umiri. Bil je zaskrbljen, naš igralec ni bil 100-odstoten, on pa je reagiral z besedo, ki je ni v knjigi življenja,” je povedal Queiroz. Anglija je sicer na tekmi imela kar 79 odstotkov posesti — zgodovinsko najvišjo vrednost za ekipo, ki na svetovnih prvenstvih v zadnjih 60 letih ni dosegla zadetka. Obe ekipi sta pred zadnjim krogom pri štirih točkah — Gana čaka na Hrvaško, Anglija pa na Panamo. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet
Tujina
#anglija
#gana
Reprezentanca



