Bivši up Olimpije Nik Pirečnik se je kljub ponudbi iz 1. SNL odločil za skok čez Veliko lužo: Dosedanji branilec Bistrice odšel v ZDA
Foto: Luka Vovk / Sportida
V Združene države Amerike se je poslovil naslednji nogometaš, ki se bo z dobrimi igrami v univerzitetnem nogometu prebiti tudi do radarja klubov iz lige MLS. Čez Veliko lužo odhaja obetavni Nik Pirečnik, nekdanji up in kapetan mladincev Olimpije, ki je preteklo sezoni preživel v 2. SNL pri Bistrici.
Preberi več
Nik Pirečnik je imel po naših informacijah na mizi tudi ponudbo iz Prve lige Telemach, a se je raje odločil za povsem drugačno izkušnjo. Obetavni branilec bo tako s športnim kot tudi osebnostnim razvojem nadaljeval v kraju Lynchburg v zvezi deželi Virgina, kjer bo igral za Liberty Flames, nogometno ekipo univerze Liberty.
19-letni Nik Pirečnik, tudi nekdanji reprezentant Slovenije v kategoriji U16, ki je imel z Olimpijo podpisano profesionalno pogodbo, je v svoji karieri odigral 28 tekem v 2. SNL, enkrat je bil na delu v pokalu, zbral pa je tudi več kot 100 nastopov v ligah do 15, 17 in 19 let. V svoji karieri je igral tudi za Rudar iz Velenja in Celje. (dk)

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



