Ahmet Muhamedbegović po slovesu od Olimpije podpisal za klub, ki ga v povprečju na vsaki domači tekmi gleda več kot 30.000 ljudi
Vir fotografije: Dynamo Dresden
Težko bi trdili, da je šel na slabše… Ahmet Muhamedbegović je s pridom izkoristil dobre igre v dresu Olimpije in si po slovesu od Ljubljane novega delodajalca našel v Nemčiji. Avstrijec s koreninami na Balkanu se je preselil v tamkajšnjo drugo Bundesligo. Obrambni nogometaš je podpisal za kultni Dynamo Dresden, ki se lahko pohvali, da je imel v pretekli sezoni v povprečju na svojih domačih tekmah kar 31.037 gledalcev. In to na stadionu za 32.249 ljudi…
Preberi več
“Po odhodih nekaterih igralcev smo morali ukrepati na položaju osrednjega branilca. Zato smo še toliko bolj veseli, da smo uspeli prepričati Ahmeta, mednarodno izkušenega nogometaša, da se nam pridruži. Prepričani smo, da bo močno zaostril konkurenco v ekipi. Našo igro bo obogatil s svojo hitrostjo in kakovostjo pri gradnji napadov,” zadovoljstva ne skriva Sören Gonther, športni direktor Dynama.
27-letni Ahmet Muhamedbegović, ki je za Olimpijo igral od leta 2023 dalje, je dodal: “Že po prvem stiku sem bil nad novo nalogo takoj navdušen. Dynamo Dresden je mednarodno prepoznaven klub z izjemno močjo in tradicijo. Veselim se, da bomo zdaj skupaj začeli priprave na novo sezono, z velikim pričakovanjem pa že gledam proti prvim tekmam.“
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



