Rogaška po novem padcu napoveduje nov vzpon: “Naredili bomo vse, da sestavimo konkurenčno ekipo in napadamo 1. mesto…”
Foto: Vid Ponikvar / Sportida
V Rogaški Slatini so v zadnjih letih doživeli tako vzpone kot padce, kakršnih slovenski nogomet ne pomni pogosto. Klub, ki je še v sezoni 2023/24 osvojil pokal Pivovarna Union in nastopal med slovensko elito, se danes ponovno sooča z začetkom skoraj od ničle.
Po pokalnem uspehu in prvoligaški sezoni Rogaška zaradi neizpolnjevanja licenčnih pogojev ni prejela dovoljenja za nadaljnje tekmovanje pod okriljem NZS. Sledil je ponoven začetek, klub pa se je hitro vrnil in si priigral mesto v 3. SNL vzhod.
Rogaška v dveh letih dvakrat z ničle
V sezoni 2025/26 so Slatinčani prvenstvo končali v sredini lestvice, toda poleti je sledil nov udarec. Zaradi starih neporavnanih obveznosti klub znova ni mogel pridobiti licence za nastopanje v 3. SNL, zato ga čaka vrnitev v najnižji rang slovenskega nogometa.
Preberi več
Kljub novemu razočaranju pri nekdanjem prvoligašu ne razmišljajo o predaji. Ravno nasprotno: “Želimo poudariti, da v klubu intenzivno delamo na sestavi članskega moštva za prihajajočo sezono. NK Rogaška bo naredila vse, da sestavi zelo konkurenčno ekipo, ki bo združevala perspektivne mlade domače fante ter izkušene igralce z jasnim ciljem – 1. mesto na lestvici. Javnost bomo o vseh novostih in dogajanju v prestopnem roku sproti obveščali,” so zapisali pri Rogaški.
S tem so jasno sporočili, da ostajajo ambiciozni tudi po novem padcu. V klubu želijo čim prej začeti nov vzpon in se korak za korakom vrniti proti vrhu slovenskega nogometa. Čeprav je današnja realnost precej drugačna kot pred dvema letoma, ko so dvigovali pokalno lovoriko, v Rogaški očitno verjamejo, da je zgodba še daleč od konca. Pred njimi je novo poglavje, cilj pa ostaja enak kot doslej – vrnitev med najboljše.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



