Za desno stran obrambe Celja kandidat bivši up Manchester Cityja in Barcelone: Na radarju Štajercev 24-letni Alpha Diounkou
Vir fotografije: FC Barcelona
Potem ko je postalo jasno, da bo Mitja Ilenič ostal zgolj pobožna želja Celja (New York City FC je kljub pogajanjem na koncu odločil, da bo Slovenec še vsaj do konca leta, ko mu tako ali tako poteče pogodba, ostal v ZDA), so Štajerci svojo pozornost med iskanjem novega desnega bočnega branilca očitno usmerili v Ciper. Kot poročajo tamkajšnji mediji, je kandidat za celjski dres Alpha Diounkou.
Gre za 24-letnega nogometaša iz Senegala, ki se je že pri štirinajstih priključil mladinski akademiji Mallorce, nato pa leta 2016 odšel v Anglijo k Manchester Cityju. Na Otoku je ostal pet let, toda debija v prvi ekipi ni dočakal. Na članski ravni je igral za Granado, San Fernando, rezervno ekipo Barcelone in AEL Larnako, predlani pa nato podpisal za Omonio, s katero je letos skupaj z Juretom Balkovcem postal državni prvak.
Preberi več
Alpha Diounkou je v preteklosti na reprezentančni ravni nosil dres izbrane vrste Španije, nato pa zamenjal nogometno državljanstvo in začel igrati za državo, v kateri se je rodil – za Senegal. Doslej je igral za mlado reprezentanco in bil tudi že vpoklican v člansko, v kateri pa še ni debitiral.
Ob tem je zanimivo naslednje: Celje novega desnega bočnega branilca išče, ker odhaja kapetan Žan Karničnik. Slednji bo skoraj zagotovo podpisal za Omonio, torej za klub, za katerega je doslej igral Alpha Diounkou! Oba nogometaša sta pred iztekom svojih pogodb, ne Celju ne Omonii ne bo treba plačati odškodnine.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



