63-letni Jose Mourinho razkril bolečo tekmo iz svoje kariere, ki bi jo najraje igral še enkrat: “Toda brez Anthonyja Taylorja…”
Vir fotografije: UEFA & Roma
Jose Mourinho je v zanimivem pogovoru razkril, katero tekmo iz svoje bogate trenerske kariere bi najraje odigral še enkrat. Novi trener Real Madrida ni dolgo razmišljal z odgovorom – vrnil bi se v finale lige Europa leta 2023 med Romo in Sevillo, a pod enim pogojem.
Portugalec še danes ni prebolel poraza po izvajanju enajstmetrovk, predvsem pa ne sojenja angleškega sodnika Anthonyja Taylorja, s katerim je imel po tekmi tudi odmeven spor: “Roma – Sevilla, finale lige Europa. Toda brez Anthonyja Taylorja,” je v pogovoru za podcast Beast Mode On brez oklevanja odgovoril Mourinho na vprašanje, katero tekmo bi želel ponoviti.
Finale v Budimpešti je zaznamovalo veliko spornih sodniških odločitev. Roma je po vodstvu izgubila po enajstmetrovkah, Mourinho pa je po tekmi ostro napadel Taylorja in ga v garaži stadiona označil za “sramoto”. Zaradi svojih dejanj je pozneje prejel tudi kazen Evropske nogometne zveze.
Mourinho: “Rim je ponorel”
Kljub temu je Mourinho poudaril, da ostaja osvojitev Konferenčne lige z Romo eden največjih dosežkov njegove kariere: “Ko smo osvojili konferenčno ligo, je Rim ponorel. Mislim, da smo temu mestu dali nekaj, česar v številnih drugih mestih ne doživijo niti ob osvojitvi lige prvakov. To je bil neverjeten občutek,” je dejal Portugalec.
Mourinho se po več kot desetletju vrača na klop Real Madrida, kjer bo skušal kraljevi klub znova popeljati do največjih lovorik. Čeprav je pred njim novo poglavje kariere, pa je očitno, da grenak spomin na finale proti Sevilli in sodnika Anthonyja Taylorja ostaja eden redkih, ki ga še danes spremlja. (ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



