Preobrat v prihodnosti 32-letnega Slovenca: Aljaž Ivačič najprej uradno zapustil DAC, zdaj pa z njim podpisal novo pogodbo
Vir fotografije: DAC 1904
Kot smo poročali maja, je Aljaž Ivačič po izteku kratke pogodbe uradno zapustil DAC iz Dunajske Strede — a zgodba se tu ni končala. Klub iz Žitnega otoka je namreč potrdil, da bo 32-letni slovenski vratar v slovaški Nike ligi ostal. Ivačič je z DAC-om podpisal novo, tokrat dvoletno pogodbo.
Ivačič se je Dunajski Stredi pridružil februarja letos, a mu nesrečna sezona ni šla po načrtih — zdravstvene težave in poškodbe so mu preprečile, da bi zbral vsaj en uradni nastop za klub. Kljub temu ga je vodstvo DAC-a obdržalo zaupanje in mu ponudilo novo priložnost.
“Zelo sem srečen, da mi je klub ponudil možnost nadaljevanja sodelovanja. Spomladi me je slačilnica sprejela na najboljši možni način in od vsega začetka sem si želel ostati pri DAC-u. V nogometu pa nikoli ne veš, kako se bodo stvari odvile. Tem bolj sem vesel, da sem se vrnil v Dunajsko Stredo. Prišel sem, da pomagam klubu do uspehov — vem, da želi zmagati, in prepričan sem, da sem pravi tip nogometaša, ki lahko pomaga ekipi in soigralcem,” je ob podpisu nove pogodbe dejal slovenski čuvaj mreže.
K odločitvi za ostanku je po lastnih besedah pripomoglo tudi vzdušje v klubu: “Trener vratarjev Pavol Hrnčiarik je imel pri tem zelo pomembno vlogo — bil je eden glavnih razlogov, zakaj sem se hotel vrniti. Seveda pa tudi soigralci in celotno okolje okoli kluba. Res se dobro počutim pri DAC-u.”
Ivačič zdaj gleda naprej z jasnim ciljem: “Predvsem želim ostati zdrav. Ko sem prišel, sem bil pri poškodbi nesrečen. Cilj je, da sem na voljo ekipi in pomagam pri doseganju zastavljenih ciljev. Zmagati hočem — na koncu si vsi zapomnijo samo zmagovalce, zato želim z DAC-om zmagati vse, za kar se bomo borili.”
Preberi več
Zadovoljni so tudi pri klubu. Čeprav je izvršni direktor Jan Van Daele ob Ivačičevem prvotnem slovesu maja poudaril, da nekateri nogometaši “žal niso mogli v celoti pokazati svojega pravega potenciala zaradi okoliščin, ki jih niso imeli v svojih rokah”, so se pri DAC-u vseeno odločili slovenskega vratarja obdržati, športni direktor Jan-Pieter Martens je Slovenca ob podpisu podprl z izbranimi besedami.
“Pri Aljažu smo spoznali ne le izkušenega vratarja, ampak profesionalca z odličnim karakterjem in odnosom. Čeprav ga je poškodba preprečila, da bi pokazal znanje na igrišču, je vsakodnevno dokazoval svojo kakovost in odločnost. Upamo, da bo po poletnih pripravah sposoben pomagati ekipi in povečati konkurenco na vratarskem položaju. Veseli smo dogovora o nadaljevanju sodelovanja in mu želimo veliko uspeha,” je dejal športni direktor DAC-a. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



