Prvi ‘poraz’ za Zlatka Zahovića po vrnitvi v Ljudski vrt: V Maribor vabil tudi reprezentančnega vezista Slovenije, a v nameri ni uspel
Foto: Žan Pak, NK Maribor & MTK Budimpešta
Visoki, močni defenzivni vezisti so bili vedno epicenter gradnje nogometne ekipe pod taktirko Zlatka Zahovića. In tudi tokrat si je legendarni Štajerec po vrnitvi v Maribor zadal podoben cilj: na zadnjega veznega pripeljati nogometaša, ki bo s svojo prezenco delal razliko. Izbor je, tako Sportklub, padel na Adriana Zeljkovića. Nekdanji vezist ljubljanske Olimpije in sežanskega Tabora že dlje časa sodi med najbolj obetavne nogometaše pri nas. Je tudi občasni reprezentant, letošnji pomlad pa je preživel v Budimpešti
Preberi več
Adrian Zeljković je na Madžarskem igral za MTK, kamor ga je za pol leta posodila Viktoria Plzen. Tamkajšnji mediji so nedolgo tega poročali, da MTK slovenskega nogometaša ne bo odkupil in da se bo slednji vrnil nazaj na Češko. V tem je priložnost vidil tudi Zlatko Zahović, ki naj bi navezal stike s 23-letnikom, toda očitno neuspešno.
Nogometaš, ki je trenutno ovrednoten na 2 milijona evrov, se je odločil, da bo še naprej igral na tujem. Prav tako naj bi si MTK medtem premislil in sprejel odločitev, da bo vendarle izkoristil možnost v pogodbi in Žalčana dokončno odkupil od Viktorie. Uradne potrditve za zdaj še ni, zgolj kar odmevna govorica, pri kateri se Sportklub sklicuje na svoje vedno zanesljive vire.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



