Olimpija v Ljubljano pripeljala še enega tujega nogometaša: Za zmaje podpisal Luis Perea, ki se je svoj čas kalil v pogonu Atletica
Vir fotografije: NK Olimpija Ljubljana
Namesto nedeljskega zajtrka nova okrepitev – Olimpija je v precej nenavadnem terminu javnosti predstavila novo okrepitev. To je postal Luis Perea, nogometaš iz Španije, ki se je nekoč kalil celo v mladinskem pogonu Atletica iz Madrida, nazadnje pa igral na Poljskem. Luis Perea je 28-letni vezist, ki v višino meri kar 191 centimetrov. Doslej je bil član poljskega kluba Arka Gdynia, z zmaji pa je podpisal enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja.
Preberi več
“28-letni Madridčan je nogometno pot začel pri Rayu Vallecanu, nato pa se je kot kadet preselil v akademijo Atletica Madrida, kjer je napredoval vse do članske ekipe. Sledil je prestop k Osasuni, kjer je okusil igranje v La Ligi, nato pa kariero nadaljeval pri Leganesu, kjer je v La Ligi 2 zbral več kot 100 nastopov. Kasneje je nastopal še za grški OFI Creta, po vrnitvi v Španijo pa je v sezoni 2023/24 znova oblekel dres Leganesa,” je glede svoje nove moči na klubski spletni strani zapisala Olimpija.
Luis Perea: “Veselje in čast”
Španec, čigar tržna vrednost je bila leta 2020 ocenjena na 2,5 milijona evrov, trenutno pa znaša 250.000 evrov, je ob prihodu v Stožice povedal: “Zelo sem vesel, da sem postal del Olimpije. Igrati za klub s tako bogato tradicijo mi ni le v veliko veselje, ampak tudi v veliko čast. Olimpija ima jasen cilj in naredil bom vse, da ga skupaj z ekipo tudi dosežemo. Skupaj z navijači želimo iti iz zmage v zmago in si priboriti vrnitev v evropska tekmovanja. To je naš cilj in pripravljen sem.”

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



