Kakšen je bil uvodni teden Olimpije pod vodstvom novega trenerja Miša Brečka? Strateg zmajev pred prvo preizkušnjo strnil vtise
Foto: Nikola Mitić / Sportida
Ljubljanska Olimpija je v prejšnjem tednu uradno začela poletne priprave pod taktirko novega glavnega trenerja Miša Brečka, ki je na klopi zmajev nasledil prejšnje vodstvo. Po uvodnih treningih, ki so bili namenjeni predvsem spoznavanju in postavljanju novih temeljev, je strateg zeleno-belih strnil svoje prve vtise – ti pa so izrazito pozitivni.
“Glede volje in odnosa fantov je ocena čista desetka. Vsi so izjemno motivirani in pridni. Igralce smo v tem času že kar dobro spoznali. Verjamem, da so zelo utrujeni, saj so delali res veliko, ampak to so priprave. Če hočemo biti uspešni, je pač potrebno ogromno dela,” je uvodoma dejal Brečko.
Nekdanji slovenski reprezentant je izrazil tudi veliko zadovoljstvo, ker se ekipa že sestavlja v želeno podobo, k dvigu ravni na treningih pa je močno pripomogla vrnitev reprezentantov: “Njihov povratek je izjemno pomemben. Takoj se dvigneta tako vzdušje v garderobi kot sama kakovost na igrišču, zato smo zelo veseli, da smo zdaj praktično popolni.”
Preberi več
Prvi test Olimpije nocoj na Kodeljevem
Zmaji bodo svojo trenutno pripravljenost prvič preverili v praksi že nocoj. Ob 18. uri se bodo na Kodeljevem pomerili na pripravljalni tekmi proti albanskemu klubu Vllaznia. Srečanje bo sicer odigrano za zaprtimi vrati, Brečko pa pred prvim sodnikovim žvižgom poudarja, da končni rezultat tokrat ne bo v prvem planu.
“Še vedno smo v fazi spoznavanja. Nekatere taktične obrise, tako v obrambi kot v napadu, smo sicer že začeli uvajati, zato bomo na igrišču želeli videti določene avtomatizme. Kljub temu pa glavni del v tem trenutku ostajata fizična priprava in spoznavanje vseh igralcev v tekmovalnem ritmu,” je zaključil glavni trener Olimpije. (vm)

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



