ŽNK Mura v nove izzive brez nogometašice, ki je sezono končala s 75 doseženimi goli? Ana Milović se spogleduje z novim izzivom
Foto: Nik Moder / Sportida
Sezona 2025/26 je bila za Ano Milović izjemna, rekordna in obenem zgodovinska. V dresu ŽNK Mura je Ljubljančanka zabila kar 75 ligaških golov na vsega 26 tekmah. Postala je najboljša strelka 1. SŽNL, osvojila dvojno krono in se prebila na vrh lestvice najbolj učinkovitih nogometašic v zgodovini ženskega državnega prvenstva.
Preberi več
Da je s svojim strelskim podvigom zbudila zanimanje številnih klubov po vsej Evropi, ni dvoma. In vse bolj se zdi, da bo ŽNK Mura dejansko ostala brez nogometašice, ki je doslej v 1. SŽNL na 140 tekmah dosegla že 352 golov. Nekdanja članica Olimpije, ki je nekaj mesecev preživela tudi na Češkem pri Slavii iz Prage, se odkrito spogleduje z novim izzivom.
Odhod iz Murske Sobote je zelo verjeten, čeprav Ana Milović v tem trenutku še ne pozna odgovora na to, kje bo igrala v prihodnji sezoni. Da bi bil njen odhod iz Fazanerije velik udarec za črno-bele, seveda ne gre izgubljati besed. Takšnih golgeterk pač v tem rangu ženskega nogometa res ni veliko… (lb)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet
Novice
#anamilović
#prestopi
#ženskinogomet
Reprezentanca



