Beltinci zadržali okostje rekordne ekipe, 24-letni Alan Kaučič optimistično zre v prihodnost: “Prepričan sem, da nas čaka še boljša sezona”
Planet nogomet je medijski sponzor kluba ND Beltinci!
Foto: Boštjan Rous / ND Beltinci Klima Tratnjek
Slovenski drugoligaš iz Beltincev je za seboj pustil izjemno uspešno tekmovalno obdobje, v katerem so Prekmurci dosegli svoj najboljši točkovni izplen v drugoligaški druščini doslej. Pred začetkom poletnih priprav na novo sezono 2026/27 je misli strnil steber obrambe Alan Kaučič. Štiriindvajsetletni nogometaš, ki je ob odsotnosti kapetana Luke Sočiča večkrat ponosno nadel kapetanski trak, je za klubsko spletno stran uvodoma pojasnil, da je poletni premor po dveh tednih popolnega počitka hitro zamenjalo individualno delo s tekaškimi programi.
Kaučič ne skriva ponosa nad preteklimi dosežki in izpostavlja, da je ključ do zgodovinskega uspeha tičal predvsem v odlični energiji znotraj celotne klubske strukture.
“Mislim, da je uspeh predvsem posledica tega, da je v klubu vse urejeno. To se potem prenaša tudi na igrišče. Od uprave do vseh nas igralcev, vsi imamo odlične odnose. Tudi v slačilnici je zelo dobra atmosfera in to je po mojem mnenju najpomembnejše. Velik vpliv ima tudi strokovni štab. Zato sem lahko ponosen na celotno ekipo. Dosegli smo rekordno sezono in škoda, da smo bili na koncu le četrti,” je o tem, zakaj so bili žuti tako močni, dejal Kaučič.
Slačilnica diha kot ena velika družina
Za prekmurskega drugoligaša je pred novim tekmovalnim letom izjemno pomembno dejstvo, da je vodstvu uspelo zadržati jedro igralskega kadra. Centralni branilec poudarja, da se v Beltincih počuti zelo domače in da ekipa že deluje kot prava družina. Prav kontinuiteta in dejstvo, da večina fantov ostaja skupaj, mu vlivata ogromno optimizma, da bo prihajajoča sezona prinesla še več razlogov za zadovoljstvo.
Kljub zgodovinskim premikom pa v beltinskem taboru ne nameravajo zaspati na preteklih dosežkih. Kaučič je opozoril, da imajo še precej prostora za napredek, predvsem pri sami tekmovalnosti in zrelosti na igrišču, ko bo včasih potrebno tekme zmagovati tudi na manj privlačen način oziroma z nabijanjem dolgih žog za ohranitev minimalne prednosti.

Jasni cilji Beltincev in pogrešani prekmurski derbi
Ko beseda nanese na rezultatske ambicije v novi sezoni, obrambni steber ostaja motiviran, a hkrati trdno na tleh. Svoje cilje in želje pred ponovnim zagonom prvenstva je branilec Beltincev Klima Tratnjek strnil z naslednjimi besedami: “Mislim, da ste iz mojih izjav že lahko razbrali, da sem zelo motiviran in da imam vedno visoke cilje, da sem optimističen, ampak vedno tudi realen. Zato ne bi izpostavljal kakšnih posebnih ciljev ali želja. Osnovni cilj je, da smo boljši kot v prejšnji sezoni, tako na lestvici kot po številu osvojenih točk, ter da v obrambi zadržimo še kakšno ničlo več.”
Za konec se je dotaknil še ene velike spremembe, ki čaka prekmurske ljubitelje nogometa. V novi sezoni bodo namreč prikrajšani za vselej vroč in obiskan sosedski derbi. Nafta se je namreč znova preselila med prvoligaško elito. Kaučič je športno čestital sosedom za zasluženo napredovanje, obenem pa dodal, da nima izbrane posebne tekme, ki bi se je najbolj veselil, saj mu največji užitek in motivacijo prinašajo preprosto vsakokratne zmage njegove ekipe. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



