Močan madžarski pridih v kadru Nafte za prvo prijateljsko tekmo: Opremo Lendavčanov si je nadelo kar 5 nogometašev ZTE-ja
Vir fotografije: NK Nafta 1903
Nafta je v soboto odigrala svojo prvo tekmo pod vodstvom novega trenerja. Španski strokovnjak Gonzalo Escudero je Lendavčane vodil proti novopečenemu romunskemu prvoligašu Voluntariju, ki je bil premočan nasprotnik. Romuni so obračun dobili s 3:0. Ob tem je zanimivo tudi naslednje: za Nafto je zaigralo kar 5 nogometašev, ki so bili doslej člani madžarskega ZTE-ja.
Klub iz Zalaegerszega je v preteklosti s Prekmurci že sodeloval, kluba sta imela dejansko bolj kot ne isto vodstvo. Toda lani so ZTE kupili Argentinci in vezi so se pretrgale. No, ne za dolgo, kluba sta si spet segla v roke in očitno bo v Lendavi v prihodnje močan pridih ZTE-ja. Iz slednjega je prišel že Escudero, očitno mu bo sledilo tudi kar nekaj nogometašev.
Preberi več
Proti Voluntariju so taki za Nafto zaigrali Bence Vert (18 let), Ayodele Olawale (19 let), Zalan Horvath (18 let), Martin Barbarics (20 let) in Marcell Kiraly (20 let). Vsi so se doslej dokazovali v mladinskem pogonu oziroma rezervni ekipi ZTE-ja. Ali bodo dejansko ostali na ravnici, bo seveda pokazal čas, a zagotovo niso sem prišli kar tako…
Dodajmo, da je bil v kadru za sobotno tekmo tudi Andro Sokač, 18-letni nekdanji hrvaški reprezentant v starostni kategoriji U16, ki je nazadnje igral za Slaven Belupo. V kadru je bil še Luka Marič, nekdanji član Mure in Beltincev.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



