Žan Trontelj zapustil HNK Gorico: Hrvaški prvoligaški klub novo rešitev za desni del obrambe našel v bivšem članu Rogaške
Vir fotografije: HNK Gorica
Po 37 odigranih tekmah, na katerih je v statistiko vpisal 4 gole in 5 podaj ter se dokazal kot eden najboljših desnih bočnih branilcev v hrvaški ligi, se je slovenski nogometaš Žan Trontelj poslovil od HNK Gorice. Klub iz 1. HNL je potrdil, da je posoja zaključena, prav tako je že našel zamenjavo za nekdanjega člana Brava in Mure, ki je bil v zadnjem obdobju nekajkrat zanimiv ljubljanski Olimpiji, a do realizacije prestopa ni prišlo.
Medtem ko se bo Žan Trontelj vsaj za zdaj vrnil v Ukrajino, kjer ima z Zorjo podpisano še enoletno pogodbo, bo nastalo vrzel pri HNK Gorica zapolnil Filip Braut. Gre za 23-letnega hrvaškega nogometaša, ki je doslej igral za NK Orijent, pred tem pa smo ga spremljali tudi v Sloveniji.
Preberi več
Filip Braut je v sezoni 2023/24 nosil dres Rogaške, za katero je odigral 13 tekem, odšel pa še pred osvojenim naslovom pokalnega prvaka, ki so ga črno-beli v zrak dvignili tik pred klavrnim sestopom z vrha na dno slovenske nogometne piramide.
Dodajmo, da je že pred tem za HNK Gorico, kjer naloge športnega direktorja opravlja slovenski funkcionar Boštjan Blažinčič, podpisal tudi Keenan Carole, ki smo ga nazadnje spremljali na zelenicah 2. SNL, kjer je branil barve sežanskega Tabora.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



