Mario Kvesić pred novo sezono optimističen, a previden: “Upam, da smo v glavah že pozabili, kaj smo storili preteklo sezono…”
Foto: Luka Vovk / Sportida
Pri Celju so začeli priprave na sezono 2026/27, med najbolj izkušenimi posamezniki v slačilnici pa bo tudi Mario Kvesić. Bosansko-hercegovski vezist, ki je spomladi podaljšal pogodbo do leta 2029, ostaja eden ključnih členov moštva Vitorja Campelosa. Štiriintridesetletnik se zaveda, da aktualne prvake čaka zahtevno poletje, saj bo treba po uspešni sezoni znova sestaviti močno in konkurenčno zasedbo.
Preberi več
Kvesić: “Ko si prvak, je potrebna drugačna mentaliteta”
“Uspeli smo se dobro spočiti, tako da smo pripravljeni na začetek priprav. Upam, da smo v glavah že pozabili, kaj smo storili preteklo sezono, saj se vse začenja znova. To bo pomemben faktor, saj se ne smemo ozirati nazaj, zgolj naprej in na to, kar nas čaka,” je ob začetku priprav dejal izkušeni vezist. Kvesić je eden izmed nogometašev, ki najbolje poosebljajo vzpon Celja v zadnjih sezonah. V knežje mesto je prišel leta 2023 iz Olimpije, z grofi pa osvojil dve ligaški lovoriki in postal eden vodij slačilnice.
Izkušeni vezist poudarja, da uspehi iz preteklosti ne smejo uspavati moštva: “Ko si aktualni prvak, je potrebna drugačna mentaliteta in lakota po uspehu, saj te vsi želijo premagati. Vsak posameznik se bo moral veliko odrekati, da znova pokažemo in potrdimo to, kar nam je uspevalo v zadnjih sezonah. Upam, da se bodo novinci čimprej vklopili v ekipo ter da bomo čim bolje izpolnjevali trenerjeve zahteve v tem pomembnem obdobju za nas.” (ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



