Nekdanji strateg Olimpije Federico Bessone je hitro našel nov izziv: 42-letni Argentinec tudi uradno postal trener hrvaškega Osijeka
Vir fotografije: NK Osijek
Potem ko smo na našem portalu že pred dnevi napovedali takšen scenarij, je zdaj posel dobil tudi uradno potrditev. Federico Bessone se po slovesu od ljubljanske Olimpije, ki ga je odpustila po neuspešni sezoni brez preboja v Evropo, seli na Hrvaško. Dvainštiridesetletni argentinski strokovnjak s španskim potnim listom je uradno prevzel vodenje Osijeka, s čimer stopa po poti Victorja Sancheza, ki se je pred kratkim prav tako iz Stožic preselil v HNL, kjer je vodil Rijeko, preden ga je nasledil Matjaž Kek.
Vajeti prvoligaša prevzema v trenutku, ko klub preživlja vse prej kot prijetne čase. Osiječane je ob koncu sezone vodil Tomislav Radotić, ki je ekipo sicer zadržal med hrvaško elito, a ga je vodstvo kljub temu odpustilo. Na kultni Opus Areni se trenerji v zadnjih letih menjujejo kot po tekočem traku; v sezoni 2025/26 so zasedbo vodili kar trije različni strategi, med njimi tudi slovenski strokovnjak Simon Rožman. Dejstvo je, da se pri Osijeku že vse od leta 2022 in obdobja Nenada Bjelice ni zgodilo, da bi kakšen trener na klopi zdržal več kot koledarsko leto.
Nekdanji strateg zmajev, ki se je kot nogometaš razvijal v sloviti Barcelonini akademiji La Masia, kasneje pa igral v Angliji za klube, kot so Swansea, Leeds in Charlton, v slačilnico prinaša jasne ideje o posesti žoge in napadalnem stilu nogometa. Ob predstavitvi je Bessone, ki je trenersko ime zgradil z naslovi v Andori, javnosti naših južnih sosedov ponudil jasen uvod v svojo filozofijo.
Preberi več
“Da, odrasel sem v La Masii in imam rad, da ima moja ekipa žogo v svojih nogah ter nenehno teži k posesti. Tako je bilo tudi, ko sem bil še igralec v Španiji in Angliji. Razvijal sem se pod vplivom velikih trenerjev, s katerimi sem sodeloval v svoji karieri, kot so Paulo Sousa, Roberto Martinez, Michael Laudrup, Joan Francesc Ferrer ali Gabri Garcia. Nogometu sem tudi kot trener vedno pristopal z ambicijo in željo, da dosežem velike stvari,” je za klubsko spletno stran dejal nekdanji strateg Olimpije Federico Bessone.
Pred nekdanjim strategom ljubljanskega kluba je izjemno zahtevna naloga, saj bo moral v zahtevnem okolju zgraditi konkurenčno moštvo in povrniti medsebojno zaupanje, hrvaška (in tudi slovenska) javnost pa bo z zanimanjem spremljala, ali bo prav Bessone tisti, ki bo končal večletno trenersko nestanovitnost v Osijeku. (vm)

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



