Tudi Balazs Bakti je preteklost Nafte: Madžar, ki je prispeval pomemben delež k vrnitvi v 1. SNL, bo kariero nadaljeval na Hrvaškem
Vir fotografije: NK Osijek
Čeprav se je Nafta prebila nazaj v Prvo ligo Telemach, se v Lendavi dogaja pravi kadrovski cunami. Številni nogometaši so že odšli, številni bodo še odšli, poslovil pa se je tudi Balazs Bakti. 21-letni napadalni vezist iz sosednje Madžarske je za Nafto igral zadnjega pol leta, v tem času pa zabeležil 16 tekem, 2 gola in 4 podaje. S tem je prispeval pomemben delež k preboju modrih v 1. SNL. Nasploh je bil spomladi eden najbolj izstopajočih posameznikov Nafte.
Preberi več
Toda zgodba o medsebojnem sodelovanju je zdaj končana. Balazs Bakti, ki ga je v Lendavo posodil ZTE, torej novi (star) partnerski klub Prekmurcev, je mladega madžarskega reprezentanta prodal Osijeku, kjer je mladenič podpisal 2-letno pogodbo.
“Hvaležen sem in vesel, da sem tukaj. To je lep in pomemben korak zame ter za mojo kariero. V Sloveniji sem imel dobro polsezono, ki sicer ni bila popolna, saj nismo končali na prvem mestu v drugi ligi, čeprav smo si želeli osvojiti naslov prvaka. Vendar smo bili uspešni v dodatnih kvalifikacijah in Nafta se je uvrstila med najboljše slovenske klube, zato je splošna ocena sezone vsekakor pozitivna. Tako za klub kot zame osebno. Odigral sem veliko tekem in mislim, da sem se predstavil v dobri luči. Navsezadnje menim, da sem prav zaradi tega tudi prejel povabilo Osijeka,” je ob prihodu na Hrvaško za klubsko spletno stran povedal Balazs Bakti.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



