Kdo bo sploh ostal v Lendavi? Po odhodu vodstva Nafto negotova prihodnost številnih nosilcev, pod vprašajem celo usoda junaka Maroše
Foto: Blaž Weindorfer / Sportida
Po burnem tednu v Lendavi, ki je prinesel odhod trenerja Jozsefa Bozsika in dolgoletnega direktorja Franca Pozsgaia, se počasi razjasnjuje slika pred novo sezono. Kot smo že poročali, je med resnimi kandidati za prevzem klopi Nafte 36-letni španski strokovnjak Gonzalo Escudero, ki je doslej vodil drugo ekipo ZTE-ja. V ozadju se vse bolj omenja tudi tesnejše sodelovanje med Nafto in madžarskim prvoligašem.
Preberi več
Nafta se medtem sooča s precejšnjimi kadrovskimi pretresi. Klub bi utegnili zapustiti Josip Marinić, Gregor Bajde, Luka Verbič in Marcos Tavares mlajši, dogajanje pa še zdaleč ni pri koncu. Po naših informacijah je negotova tudi prihodnost Aleksa Pihlerja in Amadeja Maroše — moža, ki je z golom v 93. minuti poskrbel za zgodovinski povratek Nafte med elito. Čeprav je napadalec napovedal, da bo ostal do konca prihodnje sezone, okoliščine v klubu odpirajo vprašanja, ki za zdaj ostajajo brez jasnega odgovora.
Escudero bo, če bo prevzel klop lendavskega kluba, pred zahtevno nalogo: v kratkem času sestaviti in uskladiti korenito spremenjeno zasedbo, ki bo morala v Prvi ligi Telemach zagotoviti obstanek med slovensko elito. (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



