Nekdanji član Mure zamenjal okolje, a ostaja v Avstriji: 34-letni vezist Leon Sreš ponovno priskočil na pomoč nekdanjemu klubu
Foto: Sportida
Pred dnevi smo poročali, da se je 34-letni vezist Leon Sreš po dveh sezonah poslovil od avstrijskega tretjeligaša St. Anne am Aigen. Izkušeni Prekmurec, ki pri naših severnih sosedih uspešno nastopa že več kot desetletje, je tako znova postal prost nogometaš in začel iskati nov izziv. Nekdanji nogometaš Mure in Zavrča pa se ni odločil za popolnoma novo sredino. Nasprotno, vrnil se je v okolje, kjer je preživel velik del svoje kariere in pustil močan pečat.
Sreš ponovno v klubu, kjer je že igral 7 sezon
Sreš bo v prihodnje znova nosil dres Bad Gleichenberga, kluba, za katerega je pred odhodom v St. Anno igral kar sedem sezon. V tem obdobju je zbral 144 nastopov v avstrijski Regionalligi in postal eden najbolj prepoznavnih obrazov moštva. Njegova vrnitev ima še dodatno simbolno težo. Bad Gleichenberg je po sezoni 2023/24 izstopil iz tretje lige, nato pa začel popolno reorganizacijo kluba in novo pot proti višjim ligam. Na tej poti bo pomembno vlogo očitno odigral tudi izkušeni Prekmurec.
Preberi več
V klubu namreč Sreša izjemno cenijo, saj velja za enega nogometašev, ki so zaznamovali eno uspešnejših obdobij v novejši zgodovini Bad Gleichenberga. Prav zato njegova vrnitev ni presenetila številnih navijačev, ki ga še danes štejejo za enega svojih ljubljencev. Zanj bo to novo poglavje v že zelo bogati avstrijski zgodbi. Čeprav se je po odhodu iz St. Anne ugibalo tudi o morebitni vrnitvi v Slovenijo, se je izkazalo, da bo svojo nogometno pot nadaljeval pri klubu, kjer se očitno počuti najbolj domače.
Po več kot desetih letih igranja v Avstriji tako Leon Sreš ostaja zvest tamkajšnjim zelenicam, hkrati pa bo s svojimi izkušnjami skušal pomagati nekdanjemu klubu pri nadaljnjem vzponu proti višjim tekmovalnim rangom. (ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



