Mišo Brečko kadetom sporoča, naj na Euru predvsem uživajo: “Le redki dobijo priložnost oziroma si prislužijo nastop na EP”
Vir fotografije: Nogometna zveza Slovenije
Slovenska reprezentanca do 17 let se je na Brdu pri Kranju začela pripravljati na evropsko prvenstvo, ki bo od naslednjega tedna dalje potekalo na Madžarskem. Selektor Mišo Brečko in njegovi varovanci so opravili uvodne štiri treninge, po jutrišnjem prostem dnevu pa se bodo v soboto spet zbrali v Moravskih Toplicah, kjer bodo ostali vse do odhoda na Madžarsko.
Preberi več
Mišo Brečko je s pristopom svojih varovancev zadovoljen, pred začetkom bojev pa jim sporoča predvsem to, da naj poskušajo na zaključnem turnirju predvsem uživati. “Uvrstitev na evropsko prvenstvo v mlajših selekcijah je za Slovenijo velik uspeh, saj vemo, kakšni so vložki v nogomet pri nas v primerjavi s tujino. In uvrstitev je predvsem velika nagrada za te fante. Le redki dobijo priložnost oziroma si prislužijo nastop na evropskem prvenstvu,” je za spletno stran Nogometne zveze Slovenije povedal selektor Mišo Brečko.
Nekdanji slovenski reprezentant, ki je večji del klubske kariere preživel v Nemčiji, je dodal: “Potrudili se bomo po najboljših močeh in pokazali kaj znamo. Če smo bili v prvi fazi pod pritiskom zaradi napredovanja, je bil v drugem delu kvalifikacij pritisk vseeno nekoliko manjši. Na evropskem prvenstvu pa lahko uživamo, z nastopom na prvenstvu pa pride tudi odgovornost. Osebno uživam, če sem uspešen tako da se bomo potrudili, da zastopamo Slovenijo na najboljši možni način.“
Reprezentanca
Reprezentanca
Koga bo za novega selektorja Slovenije U19 predlagal Milenko Aćimović? Najresnejši kandidat naj bi bil Muamer Vugdalić
Reprezentanca
Slovenija v pričakovanju žreba dodatnih kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2027 v Braziliji: Znane vse možne nasprotnice
Reprezentanca
Razkrito ozadje odmevne zgodbe: Thomas Partey lagal kanadskim oblastem in ostal brez nastopa na svetovnem prvenstvu
Reprezentanca



