En glavobol več ali težava manj za Maribor? Prvi strelec lige Benjamin Tetteh prekinil stike z vijoličastimi, v klubu se ne javlja nikomur
Vir fotografije: NK Maribor
V zadnjih dneh se je v slovenskih nogometnih kuloarjih vse glasneje šepetalo o prihodnosti Benjamina Tetteha v štajerski prestolnici. Ko je Ganec lani poleti z Mariborom podpisal dvoletno pogodbo, se je zdelo, da so vijoličasti našli dolgoročno rešitev v napadu. Osemindvajsetletni Ganec je v minuli sezoni imel kar nekaj nihanj. Kljub 12 doseženim zadetkom, s katerimi si je delil naslov najboljšega strelca lige z Nikito Iosifovim, so ga namreč skozi tekmovalno leto spremljale težave s fizično pripravljenostjo in opazno prekomerno telesno težo. Posledično ga takrat, ko ga je Maribor spomladi najbolj potreboval, praktično ni bilo nikjer.
Preberi več

Popolna prekinitev stikov in fantomski odhod iz Maribora?
Zdaj pa so stvari v Ljudskem vrtu očitno dokončno počile in se obrnile v popolnoma drugačno smer. Tetteh se namreč sploh ni pojavil na zboru ekipe ob začetku poletnih priprav. Še več — nogometaš se klubu sploh ne oglaša na telefonske klice in v Mariboru nanj čakajo zaman. Po navedbah Ekipe je v klubskih pisarnah že padla dokončna odločitev: na Ganca v prihodnje ne bodo več računali. Ko se bo Tetteh končno javil oziroma ko se bo ponudila prva priložnost, bodo v Ljudskem vrtu sprožili postopek za predčasno prekinitev pogodbe, ki je sicer veljavna do 31. maja 2027.
Za Zlatka Zahovića, ki ob boku Darka Milaniča v športnem delu znova sestavlja novi vijoličasti mozaik, ta zaplet prinaša mešane občutke — odvisno pač, s katerega zornega kota se pogleda na celotno situacijo. Po eni strani gre nedvomno za težavo manj, saj se klub znebi igralca, ki je s svojo neresnostjo in težavami s težo že lani najedal klubsko disciplino. Po drugi strani pa je pred športnim vodstvom takojšnja in izjemno zahtevna naloga. Izguba najboljšega strelca lige namreč pomeni, da bo treba v konici napada ekspresno najti adekvatno zamenjavo. (vm)

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



