Pred leti eden najboljših igralcev 2. SNL blizu povratka v Slovenijo? Stjepan Oštrek po pol leta na Hrvaškem znova zanimiv pomurskim klubom
Foto: Luka Vovk / Sportida
Stjepan Oštrek je ime, ki ga slovenski nogometni navdušenci dobro poznajo. Hrvaški vezist je večino svoje kariere preživel na sončni strani Alp, kjer je v različnih obdobjih nosil drese Nafte 1903, Kopra, Beltincev in Tabora Sežane pri tem pa veljal za enega kakovostnejših posameznikov v 2. SNL.
Po odhodu iz Slovenije se je pozimi odločil za vrnitev v domovino, kjer je zadnjih šest mesecev nastopal za ŠNK Razvitak iz Čičkovine. Toda kot vse kaže, njegova hrvaška epizoda ne bo trajala dolgo, kajti Oštrek bi se utegnil znova spogledovati z vrnitvijo v slovenski nogomet. Na pomurski ravnici se v zadnjih tednih vse glasneje govori, da zanimanja zanj ne manjka, saj naj bi ga v svojih vrstah želelo videti nekaj pomurskih nižjeligašev.
Preberi več
Razlog je razumljiv. Triintridesetletni vezist kljub izkušnjam še vedno premore kakovost, ki lahko predstavlja veliko dodano vrednost klubom. Poleg nogometnega znanja ga odlikujejo tudi bogate izkušnje iz slovenskega prvoligaškega in drugoligaškega nivoja. Pri morebitni vrnitvi pomembno vlogo igra tudi dejstvo, da si je Oštrek v Prekmurju ustvaril dom in je z okoljem močno povezan.
Po polletni epizodi na Hrvaškem bi se tako lahko eden bolj prepoznavnih tujcev zadnjega desetletja v slovenskem nogometu kmalu znova vrnil na slovenske zelenice, kjer je v preteklosti pustil globok pečat.
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



