Nekdanji up Celja po dobri sezoni v 1. SML pri Rudarju k severnim sosedom: Hugo Šelih bo kariero nadaljeval pri avstrijskemu četrtoligašu
Foto: Nik Moder / Sportida
Hugo Šelih je naslednji v vrsti nogometašev, ki se po koncu sezone poslavljajo od Velenja. Devetnajstletni napadalec, nekdanji up Celja, bo kariero nadaljeval v Avstriji.
Preberi več
Šelih dosegel skoraj tretjino vseh zadetkov
Šelih je že v sezoni 2024/25 opozoril nase v dresu Združene Savinjske, za katero je v 2. SML na 26 tekmah dosegel 17 zadetkov. Zadnjo sezono je preživel pri velenjskem Rudarju, kjer je priložnost dobival predvsem v mladinski ekipi, ob tem pa dvakrat zaigral tudi za člansko moštvo v 2. SNL. V 1. SML je bil eden pomembnejših posameznikov knapov. Na 27 tekmah je dosegel deset zadetkov in s tem prispeval skoraj tretjino vseh golov svoje ekipe, ki si je uspela zagotoviti obstanek med mladinsko elito.
Po končani sezoni se je Šelih odločil za nov izziv. Po naših informacijah bo v prihodnje igral na avstrijskih zelenicah, kjer naj bi okrepil četrtoligaša UFC Hallein. Za mladega napadalca bo selitev v Avstrijo priložnost za nov korak v razvoju in dokazovanje v članskem nogometu. (ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet
Novice
#hugošelih
#prestopi
#rudarvelenje
#u19
Reprezentanca



