Je veliki finale konferenčne lige realno dosegljiv cilj? Bomo videli! A pot Celja do Vroclava na Poljskem je zdaj precej jasno začrtana

Foto: EXPA / Newspix / Sebastian Borowski
Tudi ob največjih uspehih je treba ostati skromen in se zavedati svoje realnosti. A če nas je česa naučil Albert Riera, je to zagotovo misel, da v nogometu ni ovire, ki se je ne bi dalo premakniti. Celje slavi preboj v četrtfinale konferenčne lige, to je nekaj, kar slovenski nogomet ne pomni. Še več, če bi pred letom, dvema opravili anketo z vprašanjem, ali menite, da se slovenski klub lahko prebije med osem najboljših v kateremkoli od evropskih tekmovanj, ne dvomimo, da bi bil rezultat nekako tako izrazit, kot je bil ob referendumu za samostojno Slovenijo. S tem da bi bili odgovori tokrat negativni…
Kakorkoli, četrtek je bil nov izjemen dan in če kdaj, so sanje dovoljene zdaj. Z realnostjo se bomo ukvarjali aprila, ki bosta Celje in Fiorentina odigrala dve tekmi četrtfinala konferenčne lige in se udarila tako za mesto v polfinalu kot tudi za kar 2,5 milijona evrov vredno napredovanje.

Na papirju je Fiorentina seveda absolutni favorit, stavnice bodo Celje zagotovo dajale v nič in mu pripisovale z naskokom najmanj možnosti med vsemi osmimi klubi, ki so še v igri za veliki finale. Toda ko prideš enkrat med osem najboljših – zakaj ne bi vsaj verjel in upal?
Stari znanec, če Celje premaga Firenčane
Skratka, Celje že pozna naslednjega evropskega nasprotnika, ki prihaja iz Serie A, precej jasno pa je že začrtana tudi pot, ki vodi do finala, ki bo 28. maja letos v Vroclavu na Poljskem, in sicer na stadionu, na katerem kot trener Slaska domuje slovenski strokovnjak Ante Šimundža.

Če bi Celje znova šokiralo nogometni svet in izločilo tudi Fiorentino, bi se v polfinalu pomerilo z zmagovalcem obračuna med kluboma, s katerima je – verjeli ali ne – v tej sezoni že igralo! Prvi četrtfinalni par sestavljata Betis in Jagiellonia, z obema so se Štajerci merili v ligaškem delu. S Španci so v Sevilli izgubili z 1:2, s Poljaki so doma remizirali s 3:3. Obakrat je bilo torej rezultatsko precej tesno in izenačeno, kar še dodatno priča, da je treba verjeti, če že nič drugega.
Drugo stran “lestvice” izločilnih bojev zasedajo klubi iz Anglije, Poljske, Švedske in Avstrije. Chelsea, ki je absolutni favorit tekmovanja, se bo dvakrat pomeril z varšavsko Legio, drugi par pa sestavljata švedski Djurgardens, za katerega igra Nino Žugelj, ki avstrijski Rapid, ki je napredoval kljub temu, da se je na Dunaju v dresu Borca med strelce vpisal Sandi Ogrinec.
Torej – naslednja Fiorentina, potem ali Betis ali Jagiellonia, za konec pa še eden od četverice Chelsea, Legia, Djurgardens, Rapid Dunaj. Ne pravimo, da je realno, a tudi v to, da bo Celje izločilo APOEL in Lugano, so verjeli le redki…
Avtor: Uredništvo Planet nogomet