Bede Osuji se je vrača: Nigerijec, ki je v Slovenijo prišel kot najstnik in si tu ustvaril dom, bo znova igral v 1. SNL, tokrat v dresu Aluminija
Planet nogomet je medijski sponzor kluba NK Aluminij!
Vir fotografije: NK Aluminij
Ko smo ga avgusta lani vprašali o prihodnosti, je bil jasen: “Z veseljem bi se bil pripravljen vrniti v 1. SNL.” Zdaj se je ta želja uresničila. Bede Osuji je okrepil napad Aluminija in se po indijski epizodi pri Punjab FC vrnil v slovensko elito — kot peta poletna okrepitev rdeče-belih je 30-letni napadalec z Aluminijem podpisal za naslednji dve sezoni.
Za Aluminij bo prihod tako prekaljenega prvoligaškega mačka ključnega pomena. Moštvo namreč čaka izjemno zahtevno poletje, saj se bodo Kidričani sploh prvič v zgodovini kluba preizkusili na evropskem odru. Vsi v klubu se zavedajo, da bodo evropske kvalifikacije od ekipe zahtevale maksimum, prav Osujijeve bogate mednarodne izkušnje in kilometrina s slovenskih igrišč pa bi lahko tehtnico nagnile na stran varovancev rdeče-belih.
Preberi več
Osuji je v slovenskem prostoru več kot le tujec — v Gorico je prišel še kot mladoletnik in si v deželi na sončni strani Alp ustvaril pravi dom, kjer živi z družino. Za Goričane je zbral 160 nastopov, dosegel 30 zadetkov in prispeval 8 asistenc, nato pa sledila selitev v Izrael k Hapoel Raanani in tri sezone v Kopru, kjer je v 91 nastopih dosegel 21 golov in prispeval 11 asistenc. Po turški epizodi pri Manisi je zadnje poglavje napisal v Indiji pri Punjab FC — 14 nastopov, 3 goli, 2 asistenci.
Ob prihodu v Kidričevo je Osuji poudaril, kaj ga je pripeljalo nazaj: “Vsi vedo, da je Slovenija moj dom. Zaradi družine sem se odločil, da pridem nazaj, seveda pa je igranje v Prvi ligi izziv. Želim nadaljevati s tem, kar sem počel prej — dosegati zadetke in s tem pomagati ekipi. S trenerjem sva se pogovarjala, da pridem pomagat mladim igralcem, ki so tu. Naredil bom vse za ekipo.” (vm)

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



