Tugberk Tanrivermis prevzel enega največjih klubov na Malti: Nekdanji trener Maribora bo v prihodnje sedel na klopi Hiberniana
Foto: Blaž Weindorfer / Sportida
Nekaj časa je bil obraz Turkov v Ljudskem vrtu, a ko rezultati niso bili takšni, kot bi morali biti, je Tugberk Tanrivermis na lastni koži občutil ostrino ‘sekire’ Acuna Ilicalija. Mladi strokovnjak iz Turčije je bil ob slovesu od Maribora še kako jezen, saj je bil prepričan, da se mu je zgodila krivica. Zdaj je na vse to že pozabil in se v teh dneh dejansko lotil novega izziva. In to kar na Malti!
36-letnik, ki je po slovesu od Štajerske v Avstriji lansko jesen prevzel SW Bregenz, a ga zaradi osebnih razlogov oziroma bolezni v družini vodil le 12 dni, je postal novi trener Hiberniana, ki sodi med največje klube na Malti. Naslov državnega prvaka je doslej osvojil 13-krat, odigral je tudi 90 tekem v evropskih pokalih.
Tanrivermis: “Začutil pristne ambicije”
“V veliko čast mi je, da sem se pridružil Hibernians FC. Že ob prvih pogovorih s klubom sem začutil pristne ambicije in močno željo po nadaljnji gradnji nečesa posebnega. Veselim se sodelovanja z igralci, strokovnim štabom in našimi navijači. Skupaj bomo vsak dan trdo delali, da zgradimo ekipo, ki bo igrala energičen nogomet, tekmovala pogumno in bo vsem, ki so povezani s tem klubom, v ponos,” je ob prihodu na otok v Sredozemlju dejal Tugberk Tanrivermis.
Predsednik kluba Ranier Bezzina je ob prihodu nekdanjega trenerja najtrofejnejšega slovenskega kluba vseh časov dodal: “Ponosni smo, da lahko v našem klubu pozdravimo Tugberka Tanrıvermişa. Njegova sodobna trenerska filozofija, skupaj z izkušnjami iz vrhunskih evropskih akademij, se popolnoma ujema z našo vizijo prihodnosti. Verjamemo, da ima kakovosti, s katerimi lahko Hibernians popelje naprej tako na domači sceni kot v evropskih tekmovanjih.“
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



