Manjka le še uradna potrditev, trdijo na Poljskem: Slovenski nogometaš Žan Rogelj že rešil svoj klubski status za sezono 2026/27
Vir fotografije: Wisla Plock
Slovenski desni krilni nogometaš Žan Rogelj bo očitno tudi v prihodnje igral na Poljskem, kjer je v pretekli sezoni kot posojen nogometaš belgijskega Royal Charleroia nosil dres Wisle Plock. Kot poročajo poljski mediji, so pogajanja o dokončnem odkupu v zaključni fazi.
26-letni nekdanji član kranjskega Triglava in avstrijskega WSG Tirola je v pretekli sezoni v Ekstraklasi za Wislo odigral 26 tekem, dosegel tri zadetke in prispeval dve asistenci. Toda Wisla Plock po koncu sezone 2025/26 doživlja precejšnje kadrovske spremembe. Klub je zapustil trener Mariusz Misiura, ki je prevzel vodenje Motorja iz Lublina, na njegovo mesto pa je sedel Adam Majewski. Zanimivo je, da je Misiura želel Rogelja odpeljati s seboj k Motorju, saj slovenskega nogometaša izjemno ceni, a se je Rogelj raje odločil za ostanek v Plocku.
Preberi več
-
- Prav tako se je namigovalo, da želi Roglja v svoji ekipi Ante Šimundža, ki se je z Wislo iz Krakova vrnil v Ekstraklaso.
Klub je za novo sezono že potrdil prihode nekaterih novih moči (Michal Krol, Marcin Flis, Jurica Pršir), ostanek Rogelja pa velja za eno ključnih potez poletja, so prepričani na Poljskem. Tam so pred kratkim poročali, da možnosti za to, da bo Gorenjec še naprej igral za Wislo, niso ravno največje. Toda očitno je v zadnjih dneh prišlo do preobrata.
Do uradne potrditve prestopa in podpisa pogodbe z Wislo ločijo le še administrativne podrobnosti, povezane z lastniško strukturo kluba, trdi poljski novinar Tomasz Wlodarczyk (Meczyki.pl): “Do same finalizacije prestopa so ostale le še formalnosti. Uradno privolitev za to finančno potezo mora namreč podati mesto Plock, ki je še vedno lastnik kluba. Kljub temu pa je nogometaš že izjemno blizu temu, da dokončno ostane del Wisle.“
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



