Nekdanji nogometaš Olimpije in Celja odhaja v Azijo: 29-letni Hrvat Luka Menalo tik pred podpisom za indonezijskega prvaka
Foto: Matic Klansek Velej / Sportida
Luka Menalo je tik pred novim poglavjem svoje kariere. Po poročanju tujih medijev je 29-letni krilni napadalec dosegel dogovor o sporazumni prekinitvi pogodbe s Sarajevom, njegova naslednja destinacija pa naj bi bil indonezijski velikan Persib Bandung. Nekdanji reprezentant BiH je slovenski nogometni javnosti dobro znan. V preteklosti je namreč nosil dres Olimpije in Celja, v Prvi ligi Telemach pa pustil zelo dober vtis.
Preberi več
Po vrnitvi v Bosno in Hercegovino je v zadnji sezoni nastopal za Sarajevo. V sezoni 2025/26 je zbral 21 nastopov ter dosegel tri zadetke in prispeval tri asistence, a se je po koncu prvenstva odločil za spremembo okolja. Njegova nova destinacija naj bi bil Persib Bandung, aktualni prvak Indonezije in eden največjih ter najbolj priljubljenih klubov v jugovzhodni Aziji. Za Menala bi to predstavljalo prvo izkušnjo izven evropskega nogometnega prostora.
Če bo prestop tudi uradno potrjen, bo nekdanji nogometaš Olimpije in Celja postal ena največjih okrepitev indonezijskega prvenstva pred sezono 2026/27. Za Persib Bandung pa bo prihod igralca z bogatimi evropskimi izkušnjami predstavljal pomemben korak v želji po ohranitvi primata v domačem nogometu. (ls)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



