V Lendavi so že trenirali po španskih notah: Vajeti ekipe novega člana Prve lige Telemach prevzel Gonzalo Escudero
Vir fotografije: ZTE
Manjka le še uradna potrditev, toda dvomov ni več. Naša ekskluzivna napoved, da bo Jozsefa Bozsika na klopi Nafte po vsej verjetnosti zamenjal Gonzalo Escudero, je tik pred uresničitvijo. Strokovnjak iz Španije je pripotoval v Lendavo, kjer je dejansko prevzel vajeti članske ekipe in že vodil prvi trening. Kar manjka, je – kot rečeno – le še uradna potrditev dejstva, da bo v sezoni 2026/27 prav on sedel na klopi Prekmurcev.
Preberi več
36-letni Gonzalo Escudero prihaja iz Madrida, nazadnje pa je deloval na Madžarskem, kjer je bil trener rezervne ekipe ZTE-ja. Pred tem je izkušnje nabiral tudi v Kanadi in celo na Trinidadu in Tobagu, kjer je bil del strokovnega štaba tamkajšnje reprezentance. Za sabo ima tudi delo na Portugalskem.
Gonzalo Escudero v Lendavo prihaja kot del (novega/vnovičnega) dogovora o sodelovanju med Nafto in ZTE-jem. Slednja sta bila v preteklosti že partnerska kluba, a so se pred meseci vezi pretrgale. No, ne za dolgo, ZTE bo spet sodeloval in pomagal Lendavčanom, ki bodo po zaslugi tega že v kratkem dobili tudi določene igralske okrepitve, za katere bo poskrbel prav madžarski prvoligaš. (lb)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



