V prihodnosti želijo med elito, a za zdaj bo tudi v novi sezoni pri Bistrici svet na mladih stal: “Imajo prednost, od tega ne odstopamo!”
Foto: Danilo Vezjak / Planetnogomet.si
Nogometaši Bistrice so že prejeli načrte za individualno delo med počitnikovanjem. Prvi trener Robert Pevnik s sodelavci že kuje načrte za začetek priprav, ki se bo za drugoligaša iz Slovenske Bistrice začel v četrtek, 6. julija. Še pred tem bi in bodo v taboru Bistričanov, ki so lansko prvenstvo končali na zelo solidnem šestem mestu lestvice 2. SNL, radi čim prej zaključili kadrovanje za prihajajočo sezono.
“Naša usmeritev je jasna in od nje ne odstopamo. Vnovič bomo dali prednost mladim igralcem željnim dokazovanja. Pričakujem, da bomo tudi v novi sezoni najmlajša ekipa lige,” je iz prve izstrelil strateg ekipe Ketty Emy Bistrica Robert Pevnik, ki bo tretjo sezono sedel na klopi ambicioznega drugoligaša, ki ne skriva želje, da bi v prihodnosti napadel tudi Prvi ligo Telemach.
Pevnik: “Bistrica želi narediti še korak več”
“Gremo počasi, iz koraka v korak in iz sezone v sezono. Letos so in bodo cilji podobna lanskim, radi pa bi naredili še korak več. Ne bežimo od ambicij, da bi v neki srednjeročni prihodnosti napadli tudi prvo ligo,” je bil brez dlake na jeziku 57-letni strateg z bogatimi domačimi in mednarodnimi izkušnjami.

V Sloveniji je namreč vodil in treniral vse najbolj udarne prvoligaše razen Maribora, v tujini pa bogat pečat pustil predvsem na Poljskem. “Z našim športnim direktorjem Alojzom Fricljem sva ves čas na vezi in skušava čim bolj enotno sestavljati igralski kader za naslednjo sezono. Lep del poslovanja smo opravili, želimo pripeljati še kakšnega branilca in vezista, vse drugo pa mislim, da imamo dobro pokrito,” je za Planet nogomet še dejal Pevnik in pozdravil prihod nekaterih posameznikov.
Tudi Mark Kerin ostaja del te zgodbe
“Vesel sem, da smo se zmenili z nekaterimi posamezniki, ki ostanejo del naše zgodbe, oziroma prihajajo na novo. Lakar Ikač, ofenzivni vezist, je že potrdil zvestobo in prihaja iz Grosuplja. Mark Kerin ostaja del naše zgodbe, tako kot tudi Tit Vezovišek. Prišla sta Valent Šavor in Aleksander Juvan. Vsi omenjeni so še najstniki, toda takšna je naša usmeritev od katere ne odstopamo. Veselim se sodelovanja z mladimi,” je še povedal Pevnik, ki bo imel v pripravljalnem delu kopico tekem z zahtevnimi in tudi uglednimi nasprotniki.
“Potrjeni so prijateljski obračuni z zagrebškim Dinamom in še nekaterimi hrvaškimi prvoligaši, obeta se pravi praznik ob odprtju obnovljenega stadiona. Veseli bi bili obiska Maribora, toda ta še ni potrjen. Udarili se bomo še z nekaterimi mednarodno uveljavljenimi klubi, tako da bo naša mlada ekipa imela dovolj testov pred začetkom sezone,” je bil izčrpen bistriški strateg Robert Pevnik, ki upa, da bo v prihodnje klub vodil tudi v slovenski eliti. “Imamo ambicije, imamo kakovost, predvsem pa imamo pogoje za delo, kot jih imajo redki. Ob tem je naše glavno igrišče med najboljšimi v Sloveniji, po obnovi je stadion pravi lepotec,” je pogovor končal 57-letni Polzelan.

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



