Uradno slovo pod lendavskimi griči: Celoten strokovni štab zapušča Nafto, po odhodu se je s čustvenim sporočilom oglasil Jozsef Bozsik
Foto: Luka Vovk / Sportida
Zgodba, o kateri smo na našem portalu poročali že pred dnevi, je sedaj dobila tudi uradno klubsko potrditev. Iz lendavske Nafte so namreč sporočili, da se je dosedanji strokovni štab danes tudi uradno poslovil od članske ekipe. Iz kluba so se glavnemu trenerju Jozsefu Bozsiku, pomočniku Balazsu Veressu, trenerju vratarjev Gezi Vlaszaku in kondicijskemu trenerju Vedranu Vinku iskreno zahvalili za ves vložen trud, predanost in dosežene uspehe v preteklem triletnem obdobju.
Lendavski prvoligaš se tako podaja v povsem novo poglavje, saj klub po odhodu dolgoletnega direktorja Franca Pozsgaia in madžarskih strokovnjakov čakajo koreniti kadrovski premiki. Medtem ko se v ozadju že glasno napoveduje prihod 36-letnega španskega strokovnjaka Gonzala Escudera in tesnejše sodelovanje z ZTE-jem, pa je ob dokončnem slovesu od lendavske klopi čustveno izjavo podal dosedanji strateg Jozsef Bozsik. Madžarski strokovnjak v pogovoru za klubsko spletno stran ozrl na celotno triletno obdobje, polno dramatičnih vzponov in padcev, ter poudaril, na kaj je ob odhodu najbolj ponosen. (vm)
Izjava Jozsefa Bozsika po slovesu od Nafte:
-
- Težko. Polno čustev. To sem povedal že ob koncu sezone – ko sem prišel, sem prevzel ekipo, ki je bila v razsulu. Začeti smo morali zelo nizko, saj sem ekipo praktično prevzel na osmem mestu druge lige, z igralci, ki niso pokazali svojega potenciala. Že v prvem letu je bilo treba iz tega ustvariti enotno in dobro garderobo, kar nam je, hvala Bogu, zelo dobro uspelo. Tako smo začeli takoj z vrhuncem – z nepričakovano uvrstitvijo v višji rang in zelo lepo zgodbo.Potem smo v drugem letu z enakim proračunom poskušali obstati v ligi, curvature se je na koncu končalo z dramatičnim izpadom v zadnjih trenutkih. To je bil na nek način tudi simbol teh treh let – niti zmaga v gosteh proti Mariboru ni bila dovolj za obstanek oziroma za dodatne kvalifikacije.Poleti so se naše možnosti izboljšale, saj je lastnik prodal Zalaegerszeg. In mislim, da je to pomemben del celotne zgodbe – v prvih dveh letih smo dosegali rezultate brez posebne pozornosti, ker je bila ta bolj usmerjena proti naši partnerski ekipi, Zalaegerszegu. V tretjem letu pa je pozornost prišla na nas in napredovanje je postalo pričakovanje.Morali smo nastopati v okoliščinah, ki jih v nogometu pogosto imenujejo pritisk – čeprav sam v ta izraz ne verjamem. Menim, da ima nogomet svojo psihološko plat, vendar tega ne želim imenovati pritisk. Prepričan sem, da je treba uživati vsak trenutek tega poklica in tudi življenja. Zato tudi danes gledam na to tako – užival sem v vsakem trenutku teh treh let.Če temu rečemo pritisk, potem smo v zadnjem letu pod takšnimi pogoji podrli vse rekorde – ostali neporaženi 28 tekem, zbrali rekordno število točk in bili kljub temu šele drugi. Nato pa smo v dodatnih kvalifikacijah v 93. minuti – povsem v skladu z vsemi čustvenimi vzponi, padci in dramo, ki je spremljala ta tri leta – napredovali po zadetku Amadeja.
Mislim, da to popolnoma opisuje ta tri leta. Ekipa ve, kakšen tip človeka sem – govorim takrat, ko je za to pravi trenutek, in samo toliko, kolikor je potrebno. Tudi zdaj sem se poslovil tako, da sem se vsem iskreno zahvalil za vse in povedal, da sem zelo ponosen na to, kar smo dosegli, in na njih.
Mislim, da trenutno ni treba povedati več. Ob koncu meseca mi poteče pogodba in ko bo v meni dozorelo to, kar želim povedati bolj obširno, boste to tako ali tako videli na mojih družbenih omrežjih.
Nogomet je zanimiv tudi zato, ker je zelo subjektiven šport. Na Madžarskem radi rečejo, da smo država desetih milijonov selektorjev. Še enkrat bi rad poudaril, da zelo verjamem v procese in vesel sem, da smo tukaj dokazali, da to deluje. Ta ekipa je v to verjela od začetka do konca. V klubu je obstajalo jedro ljudi, ki je od prvega dne, ko sem stopil skozi vrata, vleklo v isto smer. Sem lahko vključim tudi mladinski pogon in vse ostale.
Rezultat tega je, da je klub krenil navzgor in stopil na pot razvoja.In rezultat tega je tudi to, da smo se zelo približali temu, kar sem si predstavljal ob prihodu – takrat sem rekel, da bi rad v štirih letih dosegel, da Lendava postane stabilen prvoligaš v Sloveniji in da bi bila dosegljiva tudi evropska tekmovanja. To bi bil zadnji korak in to bi bila naloga tega leta.
Videli bomo, kaj bodo novi strokovni štab in novi ljudje, ki prihajajo, uspeli ustvariti iz tega.
- Težko. Polno čustev. To sem povedal že ob koncu sezone – ko sem prišel, sem prevzel ekipo, ki je bila v razsulu. Začeti smo morali zelo nizko, saj sem ekipo praktično prevzel na osmem mestu druge lige, z igralci, ki niso pokazali svojega potenciala. Že v prvem letu je bilo treba iz tega ustvariti enotno in dobro garderobo, kar nam je, hvala Bogu, zelo dobro uspelo. Tako smo začeli takoj z vrhuncem – z nepričakovano uvrstitvijo v višji rang in zelo lepo zgodbo.Potem smo v drugem letu z enakim proračunom poskušali obstati v ligi, curvature se je na koncu končalo z dramatičnim izpadom v zadnjih trenutkih. To je bil na nek način tudi simbol teh treh let – niti zmaga v gosteh proti Mariboru ni bila dovolj za obstanek oziroma za dodatne kvalifikacije.Poleti so se naše možnosti izboljšale, saj je lastnik prodal Zalaegerszeg. In mislim, da je to pomemben del celotne zgodbe – v prvih dveh letih smo dosegali rezultate brez posebne pozornosti, ker je bila ta bolj usmerjena proti naši partnerski ekipi, Zalaegerszegu. V tretjem letu pa je pozornost prišla na nas in napredovanje je postalo pričakovanje.Morali smo nastopati v okoliščinah, ki jih v nogometu pogosto imenujejo pritisk – čeprav sam v ta izraz ne verjamem. Menim, da ima nogomet svojo psihološko plat, vendar tega ne želim imenovati pritisk. Prepričan sem, da je treba uživati vsak trenutek tega poklica in tudi življenja. Zato tudi danes gledam na to tako – užival sem v vsakem trenutku teh treh let.Če temu rečemo pritisk, potem smo v zadnjem letu pod takšnimi pogoji podrli vse rekorde – ostali neporaženi 28 tekem, zbrali rekordno število točk in bili kljub temu šele drugi. Nato pa smo v dodatnih kvalifikacijah v 93. minuti – povsem v skladu z vsemi čustvenimi vzponi, padci in dramo, ki je spremljala ta tri leta – napredovali po zadetku Amadeja.
View this post on Instagram
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



