Tudi Olimpija si je omislila svoj partnerski klub: Naša napoved uradno potrjena, zmaji bodo v prihodnje sodelovali z Vrhniko
Vir fotografije: NK Olimpija Ljubljana
Pred dnevi smo kot prvi poročali, da bo Olimpija po vsej verjetnosti sklenila sodelovanje z Vrhniko, klubom, ki je letos osvojil 3. SNL in se prebil med drugoligaše, zdaj je bila naša novica tudi uradno potrjena. “NK Olimpija Ljubljana in NK Vrhnika sta sklenila dogovor o sodelovanju, ki predstavlja pomemben korak v razvoju obeh klubov,” so zmaji zapisali na klubski spletni strani.
Ljubljančani so dodali: “V okviru dolgoročnega partnerstva bo NK Olimpija novemu drugoligašu NK Vrhnika nudila strokovno podporo in omogočala izmenjavo znanja. Najbolj perspektivni mladi nogometaši Zmajev pa bodo dobili priložnost za dokazovanje ter nabiranje dragocenih članskih minut v 2. SNL, kamor se je Vrhnika prebila v pravkar zaključeni sezoni. Oba kluba se sodelovanja izjemno veselita in verjameta, da bo skupna pot pomembno prispevala k razvoju mladih igralcev ter dolgoročnemu napredku obeh sredin.”
Preberi več

“Mladi igralci Olimpije bodo deležni dobrega okolja”
Predsednik NK Vrhnika Andrej Šega je ob sklenitvi sodelovanja z lanskim prvakom Slovenije izpostavil: “Dogovor o sodelovanju za nas na Vrhniki predstavlja potrditev dobrega dosedanjega dela. Prepričani smo, da bo sodelovanje prineslo koristi obema kluboma. S pomočjo Olimpije postavljamo temelje za stabilnost v 2. SNL, pri čemer bodo mladi igralci Olimpije deležni dobrega okolja in kakovostnih pogojev za razvoj ter pripravo na tekmovanje na najvišji ravni. Verjamemo, da bomo v prihodnje naše sodelovanje še poglobili in skupaj dosegli veliko uspehov.” Kot zanimivost dodajmo, da Vrhniko s trenerske klopi vodi Ermin Raković, nekdanji nogometaš Olimpije.
Barišić: “Zavedamo se odgovornosti”
Igor Barišić, ki se je s sodelavci pogovarjal tudi s Slovanom, a se na koncu odločil za klub iz Cankarjevega mesta, je dodal: “Veseli nas, da smo z NK Vrhnika našli skupno vizijo. Vsem v klubu najprej izrekam čestitke ob napredovanju v višji rang tekmovanja. Zavedamo se odgovornosti, ki jo imamo pri razvoju mladih nogometašev. Sodelovanje z NK Vrhnika nam omogoča, da najbolj perspektivnim igralcem ponudimo kakovostno okolje za nadaljnji razvoj ter pomembne članske minute v 2. SNL. Verjamemo, da bo partnerstvo koristno za oba kluba in predstavlja pomemben korak pri ustvarjanju jasne razvojne poti za mlade igralce. Posebno vrednost pa sodelovanju daje tudi bližina obeh okolij, ki omogoča tesno povezovanje strokovnih služb, igralcev in klubskih struktur.”

Avtor: Uredništvo Planet nogomet



