V Ljudski vrt se je vrnil tandem, od katerega se pričakuje največ: Utrip mesta se prebuja, bo Maribor znova nogometno ponorel?
Foto: Jan Herlič / Sportida
Vrnitev preverjenega vodstva in uradno ustoličenje Darka Milaniča sta pod Kalvarijo znova poskrbela za ogromno vznemirjenja. V mestu je v teh dneh nedvomno čutiti nekaj pozitivnega, med navijači in nogometnimi navdušenci pa se znova prebuja optimizem, da se za štajerski ponos začenjajo boljši, šampionski časi. Ta posebna energija, ki je v štajerski prestolnici vedno tesno povezana z uspehi nogometnega kluba, je po dolgem času spet oprijemljiva.
A medtem ko se na ulicah in ob kavah že veselo razpravlja o novi vijoličasti eri, je utrip v samem Ljudskem vrtu v tem trenutku predvsem izjemno delaven. Povečan pritisk in visoka pričakovanja slovenske nogometne javnosti so namreč poskrbeli, da se temelji za ekspresno vrnitev na vrh postavljajo z izjemno ostrim in garaškim ritmom. Romantika se je morala hitro umakniti surovemu profesionalizmu, saj časa za pripravo ekipe praktično ni.
Športni direktor Maribora: “Ob vsem tem shujšaš dve kili in pol v dveh dneh!”
O tem, kako intenzivni so uvodni dnevi nove zgodbe in kje se v tem trenutku najbolj bije klubski utrip, je slikovito spregovoril športni direktor Zlatko Zahović: “Sprehodil sem se le od doma do pisarne in moram reči, da je ogromno stvari za narediti. Ko gledaš vse te nogometne težave, ki jih je sicer mogoče rešiti… Verjemite mi, ob vsem tem v dveh dneh shujšaš dve kili in pol. Z razlogom. Vendar gremo naprej pozitivno. Utripa mesta trenutno ne čutim na ulicah, ampak po telefonu. Pisarna in telefoni so moj utrip mesta. Enostavno je treba marsikaj postoriti, saj delamo dan in noč, da bi v okviru proračuna, ki nam ga omogoča lastnik kluba, sestavili najboljšo možno ekipo.”
V športnem delu kluba se ob vsem pozitivnem naboju v mestu dobro zavedajo, da bosta dolgoročno vzdušje in vrnitev pravega mariborskega ponosa v celoti odvisna le od ene stvari – končnega uspeha na zelenici.
“Vse to, kar ljudje pričakujejo v Mariboru in drugod po svetu, diktira izključno rezultat. Zaradi pomanjkanja rezultatov smo namreč danes tukaj,” je bil jasen športni direktor in dodal, da bo prenovljeni strokovni štab na igrišče prinesel najsodobnejše metode, s katerimi želijo krivuljo obrniti navzgor in upravičiti pozitivno energijo, ki se je znova naselila pod Kalvarijo.
Jasno je, da vrnitev Zahovića in Milaniča prinaša ogromno breme, a hkrati morda tudi tisto pravo formulo, ki jo Maribor v tem trenutku krvavo potrebuje. Vsi vpleteni se dobro zavedajo, da navijači ne bodo dolgo čakali na prve plodove dela. Vijoličasti utrip se je prebudil v mestu in pisarnah, kmalu pa se bo moral preseliti še na igrišče ter tribune Ljudskega vrta.
In kdo ve – morda pa bodo navijači Maribora že kmalu spet hodili na evropske tekme z mestnim avtobusom… (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



