Brez jamranja v pisarnah: Maribor čaka tesen kader z veliko mladimi, Darko Milanič pa obljublja, da bo iz teh fantov izvlekel maskimum
Foto: Jan Herlič / Sportida
Maribor se po rezultatsko slabši sezoni, ko je končal na zanje skromnem petem mestu, nahaja v povsem novi realnosti. Klubska pisarna pod vodstvom Zlatka Zahovića dela 24 ur na dan, saj je po številnih odhodih v ekipi nastala praznina, ki jo bo treba zapolniti pametno in znotraj finančnih okvirjev, ki jih narekujejo turški lastniki.
Preberi več
“Maribor ni bil slučajno na petem mestu. Kader je vsepovsod lahko sestaviti, a situacija je takšna, kakršne v Mariboru nihče ni navajen. Igrali bomo le soboto-soboto, brez Evrope. To pomeni, da želimo kratek kader, da bo čim manj nezadovoljnih, zraven pa bomo resno priključili mlade,” poudarja Zahović.
Darko Milanič je ob tem jasno dal vedeti, da od njega ne gre pričakovati izgovorov ali pritoževanja nad igralskim kadrom: “Z moje strani je tako, da nikoli ne bom jamral v pisarnah pri športnem direktorju ali lastniku, kaj vse rabim. Delal bom s temi fanti, ki so tu, in v tem trenutku so zame najboljši. Prepričan sem, da imajo veliko več kvalitete, kot so jo kazali v zadnjem obdobju. Želim si le, da se tej mladini, ki je trenutno na spisku, kasneje priključi še kakšen ciljno izbran, kvaliteten igralec.” (vm)
Avtor: Uredništvo Planet nogomet



